Anasayfa / Genel / Aile İçi Davranışlar ile ilgili kompozisyon örneği

Aile İçi Davranışlar ile ilgili kompozisyon örneği

Aileler her zaman için değişmeye ve bulunulan dönemdeki davranış yapısına uygun hale gelmeye mecbur topluluklardır.

Dünya genelindeki en küçük topluluklar olarak da tanımlanıyor olmaları, bu kişilerin birbirlerine verdikleri önemi diğerlerinden üstün tutmalarına yol açıyor.

Ailede annenin, babanın ve çocukların yerini farklı bir insanın tutması mümkün olmayacaktır.

Bunun için de hangi yaşta olunursa olunsun yine tüm kararlar birlikte sorgulanmalı ve en iyi, en faydalı olabilecek seçeneğe yönelmek gerekecektir.

Ailedeki İletişim Kopuklukları Nasıl Giderilir?

Çocuklar beş yaşındayken farklı, 20 yaşındayken tamamen farklı davranabilirler.

Yardıma ihtiyaç duyan yapılarını gizlemek ve olgun davranabilmek amacıyla kendi problemlerini çözmek amacıyla çaba sarf edebilirler.

Ebeveynlerine en temel ve gerekli görülen bilgileri vermek istemeyen gençlerin de aile içerisinde tartışmaların oluşmasına neden olacağı biliniyor.

Annelerin ve babaların sürekli olarak çocuklarının doğduğundaki olgunluklarıyla hayatlarını sürdürmeleri doğru olmayacaktır.

Çocukla birlikte tekrar büyüdüğü ve birlikte karar verildiği taktirde, hiçbir şekilde iletişim kopuklulukları oluşmayacaktır.

Türkiye’de en çok görülen ve özellikle de ergenlik döneminde ortaya çıkan sorunların başında iletişim kopukluklarının geldiği biliniyor.

Düşünülmeye ve yalnız kalınarak bazı kararların tek başına verilmeye ihtiyaç duyulduğu gerekçesiyle ötekileştirme yaşanabiliyor.

O yaşa kadar da çocuklarının yanında olmuş olan ebeveynlerin bu süreci tam olarak algılayamaması ve çocuklarının isteklerine kulak asmamaları son derece normaldir.

Tam bu noktada iletişimde kopukluk oluştuğu için de hem çocuk hem de ebeveynler tamamen karşıt görüşlere sahip olabilmektedirler.

Zaman içerisinde her nesil aynı durumu yaşadığı için bunu anlaması gerekebilir fakat çoğu ailenin anlaması mümkün olmayabilir.

İnatçı davranışlardan uzak durulduğu, sevginin gösterildiği zaman dilimlerinde de fikirlerine ve isteklerine saygı gösterildiği taktirde olumlu sonuçlar alınabilecektir.

Yazar: Asu Yıldırım

Merhabalar Ben Asu, Moda tasarım 2.sınıf öğrencisiyim. Okuldan vakit buldukça kadın hayat sitesinde bir çok konuda makaleler yazmaktayım.

Dikkatini Çekebilir!

Çok Tatlı Ve Şirin Erkek Bebek Resimleri

Erkek bebekler ilk doğdukları anda kendi kişisel özelliklerini neredeyse belli etmeye başlar. Anne ve babalarından …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir