Anasayfa / Yaşama Dair / Ayakkabının Ayağı Vurması Nasıl Engellenir?

Ayakkabının Ayağı Vurması Nasıl Engellenir?

Ayakkabının Ayağı Vurması
Hepimiz yeni satın aldığımız bir çift ayakkabıyı ilk giydiğimiz günlerde yeni ayakkabılarımızın azizliğine uğruyor ve aynı ayakkabıyı belirli bir süre için giymekten kaçınıyoruz. Oysaki özellikle ayakkabı tutkunu kadınların başına gelen ayakkabı vurmasından kurtulmanın birden çok yolu bulunuyor.

Ayak topuklarınız sürekli yara bere içinde kalıyorsa aşağıdaki önerilerimizi dikkate alarak; bu talihsiz durumdan kurtulabilirsiniz.

Ayakkabı vurmasını önleminin yolları:

1-Ayakkabı vurmasının en önemli nedenleri arasında ayakkabının daha önce hiç giyilmediği için ayağımızın şekli ile uyumlu olmaması yer alıyor. Bu yüzden de aldığınız yeni ayakkabı ile dışarı çıkmadan önce ayağınız alışana dek ayakkabıyı evde giymenizi öneriyoruz.

2-Ayakkabı vurması nasıl önlenir? sorusunun bir diğer cevabı ise ayak numaranızdan daha küçük bir numarası bulunan ayakkabıları giymemek olsa gerek! Yani ayağınız 38 numara ise 37 numara bir ayakkabıyı sadece güzel olduğu için almaktan kaçınmanız gerekiyor.

3-Ayak topuklarınız ve parmaklarınızda yaralar ile karşılaşma riskini azaltmak adına ayaklarınızın bir türlü alışmadığı küçük ayakkabılarınızı kalıba verebilirsiniz.

4-Yeni aldığınız ayakkabıyı kendiniz de evde kalıpta bekletebileceğinizi biliyor muydunuz? Tek yapmanız gereken şey, nemli gazete kağıtlarını ayakkabılarınızın iç kısmına doldurmak ve bir gece boyunca beklemek!

5-Özellikle deri ayakkabılardaki vurma probleminden kurtulmak için ayakkabının ayağınıza vuran kısmına bir miktar vazelin sürebilirsiniz. Vazelin; yeni ayakkabıdaki sert malzemenin yumuşamasına yardımcı olarak, vurma riskini en aza indirgeyebilir.

6-Özel bir gecede çorapsız topuklu ayakkabı giyecek olan bayanlara ayakkabının iç kısmına bir miktar pudra dökmelerini öneriyoruz.

7-Ayağınızın topuk kısmına yara bandı yapıştırarak da ayakkabı vurmasının önüne geçebilirsiniz. Oldukça klasik bir yöntem olan yara bandı cidden de işe yarıyor.

Dar Gelen Ayakkabıyı Genişletmek

Yazar: Yazar

Dikkatini Çekebilir!

Çeyiz Serme Nedir, Nasıl Olur?

Çeyiz Serme Nedir? Çeyiz; kız tarafı tarafından mutluluğa yelken açacağı yeni yuvasında kullanacağı eşyaları eş-dost …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir