Anasayfa / Dekor / Bebek Mobilyası Nasıl Seçilir?

Bebek Mobilyası Nasıl Seçilir?

En güzel mucize tanımlarından biri bebektir. Bebeğin beklenmesi, doğması ve sonraki gelişim süreçleri elbette ki bir insanın anne ve baba olma deneyimlerindeki en güzel anılarını oluşturur.

Ayrıca bebeğimizi yansıtan ve onun daha da şirin görünmesini sağlayan oda seçimleri ve mobilyalarda kız ya da erkek bebekler için ayrıca özel olmaktadır.

Bebek mobilyalarının seçimlerinde mutlaka dikkat edilmesi gereken ve bilinmesi gereken ayrıntılar bulunur. Tüm bunlara göre temel adımları atarak beklentilerimizi karşılayabiliriz. Mobilya seçimlerinde;

İlk olarak bütçenizi belirleyin ve bunun üzerinden yola çıkarak mobilya seçimlerinizi yapın.

Bebek odası için temel olan alt değiştirme ünitesi, uygun bir karyola ile küçük dolaplar yeterli olan temel hususlardır,

Mutlaka satın aldığınız mobilyaların sağlıklı malzemelerden üretilmiş olmasına ve temizlenme hususunda kolaylık unsurlarını barındırdığına da emin olmalısınız. Ahşap mobilyalar bunun için tercih edilebilir.

Satın alınan mobilyaların toksit madde içermeyen boyalandırmalara sahip olmasına da özen göstermek gerekyiyor. Ayrıca standartlar çerçevesinde uygun mu bunun için sertifikasına bakılmalıdır.

Bebeğimizi kesinlikle ve kesinlikle uyuyacağı karyolanın her açıdan konforlu, rahat ve güvenli olması gerekiyor.

Hatta tüm mobilyalar içerisinde bebek karyolasına büyük önem verilmesi bu noktada önemlidir.

Karyolada bebeğin başı geçmeyecek şekilde parmaklıkların dar olması ve sivri uçlarının da bulunmaması gerekiyor.

Bebeğin sık sık altını değiştirme durumu söz konusu olduğundan mutlaka güvenli bir alan sağlanmalıdır. Ayrıca yeteri kadar bebek bezi depolanmasına da özen gösterilmektedir.

Bebeğin düşme ihtimaline karşı önlem alınmalı ve zemin kenarının yüksek olmasına da ayrıca dikkat edilmelidir. Gerekirse ekleme yapılmalıdır. Eklemeye ek olarak emniyet kemeri de kullanılabilir.

Tüm mobilyalar gerekli donanımlara ve bebeğin temel ihtiyaçlarına göre şekillenmelidir. Özellikle bebeklerin uyku düzeni ve altının değiştirmesi ve kıyafetlerinin depolanması için uygun mobilya seçimleri yapılmalıdır.

Yazar: Asu Yıldırım

Merhabalar Ben Asu, Moda tasarım 2.sınıf öğrencisiyim. Okuldan vakit buldukça kadın hayat sitesinde bir çok konuda makaleler yazmaktayım.

Dikkatini Çekebilir!

Parke Rengi Nasıl Seçilir?

Parke bir evin algısı, düzeni ve genel mimarisinin en önemli parçalarından bir tanesidir. Eğer ki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir