Anasayfa / Şifalı Bitkiler / Beyaz Saçlara Bitkisel Çözüm İbrahim Saraçoğlu

Beyaz Saçlara Bitkisel Çözüm İbrahim Saraçoğlu

Beyaz Saçlara Bitkisel Çözüm Önerileri
• 1 çay kaşığı çörek otunu havanda iyice dövün ve bunu 1 yemek kaşığı yoğurtla karıştırıp yiyin. Bu kürü bir ay ara vermeden her gün bir defa uygulayın. Sonra 7 gün ar verin ve tekrar 1 ay ara vermemden uygulayın.

Ancak unutmayın ki çörek otundaki uçucu yağların gitmemesi için sadece yiyeceğiniz zaman havanda çörek otunu dövün. Ve bekletmeden tüketin.

• Haftada 3 – 4 defa sarımsakla yoğurdu karıştırıp yiyin. Bunu ister cacık olarak yapın isterseniz diğer yemeklerde deneyin.

• Hindistan cevizi yağını Bektaş üzümü ile eşit miktarlarda karıştırın. Sonra saçlarınıza düzenli olarak ve masaj yaparak sürün. Yarım saat sonra durulayın.

• Yeşil ceviz kabuklarını çay ve suyla kaynatın. Kaynayan bu suya badem yağı ekleyin. Bu karışımı ılıtıp saçlarınızı gün aşırı yıkayın.

• Kurutulmuş gül yapraklarını içine başka kağıt gibi malzeme olmadan yakın. Oluşan külü badem yağı ile karıştırın.

Lapa kıvamına geldikten sonra haftada 1 seans olacak şekilde saçlarınıza ve saç köklerine masaj yaparak uygulayın.

Bunu yapmadan önce saçlarınızı şampuan ile yıkamanız daha doğru olur. Sonrasında saçlarınızdan ılık suyla bunu durulayın. Ancak dikkat edin uygulamadan önce gül yapraklarını yakmalısınız.

• Kına yapraklarını kurutun. Sonra ufalayıp un gibi yapın. Bu unu 15 dakika boyunca suda kaynatın. Sonra ince bir tülbent gibi bir şeyle süzün. Suyunu atabilirsiniz.

Önemli olan tülbentteki kalan posası. O posayı yatmadan önce saçlarınıza sürün. Sabah kalktığınızda ılık suyla saçlarınızı durulayın.

• 1 avuç adaçayı yaprağı alın. 1 litre suda haşlayın. 2 saat dinlendirin. Sonra bu suyu ince bir tülbentle süzün. Kalanını saçınıza sürün ve yarım saat bekleyin. Sonrasında ılık suyla durulayın.

• Adaçayı yağı, kişniş yağı, limon yağı, çitlembik yağı ve kesme şekeri karıştırın. Ve her gün bunu yiyin.

Yazar: Asu Yıldırım

Merhabalar Ben Asu, Moda tasarım 2.sınıf öğrencisiyim. Okuldan vakit buldukça kadın hayat sitesinde bir çok konuda makaleler yazmaktayım.

Dikkatini Çekebilir!

Saç Elektriklenmesine Bitkisel Çözümler

Kadınların en büyük şikayetlerinden birisi olan elektriklenen saçlar, istenmeyen bir durumdur. Özellikle duştan sonra elektriklenen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir