Anasayfa / Aşka Dair / Bir Erkeğe Onu Sevdiğimi Nasıl Hissettiririm

Bir Erkeğe Onu Sevdiğimi Nasıl Hissettiririm

1- İlgi Gösterin!

Erkekler her ne kadar belli etmemeye çalışsalar da kendileriyle ilgilenilmesinden çok hoşlanırlar. Onu sevdiğinizi belli etmek istiyorsanız ona ilgi gösterin.

Tabi ki ilgiyi abartarak annesiymiş gibi davranmaktan kaçının. Her gün nasıl olduğunu, günün nasıl geçtiğini sorabilir, sıkıntılarına ortak olabilirsiniz.

Ondaki değişikliklerin farkına vararak kendisini iyi hissetmesini sağlayabilirsiniz. Eğer kör değilse mutlaka ona olan ilginizi anlayacaktır.

2- İltifat Edin!

Erkekler övülmekten, iltifattan hoşlanırlar. Genel algı olarak kadınlara iltifat edilir gibi bir düşünce oluşsa da erkekler iltifatlara bayılırlar.

Poh pohlanmayı, övülmeyi isterler. Sevdiğiniz erkeğin olumlu özelliklerini ya da özgüven eksikliği duyduğu özelliklerini överek iltifat ederseniz bundan çok hoşlanacak ve ilginizin farkına varacaktır.

İltifat ederken çok laubali olmamaya ve özgüven patlaması yaşatmamaya da dikkat etmelisiniz. Aksi halde karşınızda kişi gereğinden fazla havalanabilir.

3- Yemek Yapın!

Klişe gibi görünse de sevdiğiniz kişiye yemek yaparsanız mutlaka ilginizi anlayacaktır. İlle de ona şık sofralar hazırlamanıza gerek yok.

Ona götüreceğiniz bir dilim kek bile ilgisini çekecektir. Ona özel yapılan bir yemek hem hoşuna gidecek hem de onun için uğraşınızı görmezden gelemeyecek.

4- Özel Detayları Öğrenin!

Sevdiğiniz erkeğin doğum günü, en sevdiği renk, vakit geçirmekten hoşlandığı mekânlar, sıkıntılı anlarında yaptığı aktiviteler gibi özel birçok detay hakkında bilgi sahibi olun.

Onunla ilgili öğrendiğiniz bu detayları bildiğinizi doğru zamanlarda ona belli edin. Bu durum mutlaka dikkatini çekecektir.

Onunla ilgili birçok şey bilmeniz kendisini özel hissetmesini ve ona olan ilginizi anlamasını sağlayacaktır.

Örneğin mutlu olduğunda gülüşünde yakaladığınız bir detay, üzüntülü anlarında suratını asma şekli bunun gibi jest ve mimiklerine yansıyan detayları bilmeniz ise sevdiğiniz belli etmenizin en etkili yollarından.

5- Sevginizi İfade Edin!

Tüm bu ipuçları arasında en etkilisi şüphesiz ki sevgiyi ifade etmektir. Doğrudan sevildiğini hisseden, duyan bir erkeğin gözünde bambaşka bir boyut kazanabilirsiniz.

Onu sevmenin güzelliklerinden bahsettiğiniz güzel bir mesaj ile sevdiğiniz erkeğin kalbini kazanabilirsiniz.

Yazar: Asu Yıldırım

Merhabalar Ben Asu, Moda tasarım 2.sınıf öğrencisiyim. Okuldan vakit buldukça kadın hayat sitesinde bir çok konuda makaleler yazmaktayım.

Dikkatini Çekebilir!

Evli Erkek Karısından Neden Uzaklaşır

Evli çiftlerin en büyük sorunlarından birisi de erkeklerin eşlerinden uzak durmaları ya da uzaklaşmalarıdır. Günümüzde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir