Anasayfa / Sağlık Herşey! / Bitlerden Kurtulmak İçin Ne Yapılmalı

Bitlerden Kurtulmak İçin Ne Yapılmalı

Özellikle çocuklar başta olmak üzere, bit sorununu herkes yaşamıştır. Bitleri yok etmek için kullanılan ilaçlar var. Fakat bu ilaçların içerisindeki kimyasal maddeler, bitleri yok ederken saç derisine ve vücuda zarar verebilir. Oysaki bitlerden evde hazırlanan doğal yöntemlerle kurtulmak mümkün.

 Mayonezle Hazırlanan Güçlü Tarif

Mayonez denilince aklınıza sadece patates kızarması mı geliyor? Yanılıyorsunuz! Çünkü mayonez çok iyi bir cilt ve saç besleyici olmakla birlikte, bitlerin de bir numaralı düşmanı…

Mayonezle etkili bir bit ilacı hazırlamak için, bir çorba kaşığı dolusu mayonez, üç çorba kaşığı elma veya üzüm sirkesi, bir çorba kaşığı okaliptüs yağı veya nane yağına ihtiyacınız var.

Bu malzemelerin hepsini bir kapta karıştırdıktan sonra saçınıza sürerek, yarım saat kadar bekletip, yıkayın. İlk uygulamada bile bitlerin büyük oranda yok olduğunu göreceksiniz.

Bitlerden tamamen kurtulmak için bu uygulamayı, üç hafta boyunca haftada iki kez yapın. Çünkü bitler son derece inatçıdır ve onlardan tamamen kurtulmak için biraz sabırlı olmak gerekiyor.

 Tarifin Etkisini Güçlendirmek İçin

Mayonezli tarifi daha etkili kılmak isterseniz, her uygulamadan sonra saçınızı durularken biberiye kullanabilirsiniz.

Hatta biberiyenin yanında, okaliptüs yaprakları da etkili olacaktır. Bunun için bir tutam biberiye ve okaliptüs yaprağını, bir litre suyun içerisine atarak kaynatın.

Kaynama süresinin beş dakika olması yeterlidir. Elde ettiğiniz bu suyu, mayonezli tarifi uyguladıktan sonra saçlarınızı durularken kullanın. Bu uygulamanın üzerine saçı tekrar durulamaya gerek yok.

Biberiye ve okaliptüs yapraklarından elde ettiğiniz bitki çayını, spreyli bir şişeye doldurarak, gün içerisinde saçlarınıza sıkarsanız, uygulanan kürün etkisini daha da güçlendirmiş olursunuz.

Bahsedilen bu tariflerin, çocuklarda da uygulanmasında herhangi bir sakınca yoktur. Bu uygulamaların kısa sürede, bit probleminden kurtulmaya yardımcı olduğunu göreceksiniz.

Yazar: Asu Yıldırım

Merhabalar Ben Asu, Moda tasarım 2.sınıf öğrencisiyim. Okuldan vakit buldukça kadın hayat sitesinde bir çok konuda makaleler yazmaktayım.

Dikkatini Çekebilir!

En İyi Parazit İlacı Hangisi Bağırsak Kurdu (Tenya )

Kontil nedir ve hangi amaçla kullanılır? Kontil çiğneme tableti, 725 mg. piramtel pamoat içeren bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir