Anasayfa / Şifalı Bitkiler / Böbrek Taşı Düşürmek İçin Bitkisel Tedavi İbrahim Saraçoğlu’dan

Böbrek Taşı Düşürmek İçin Bitkisel Tedavi İbrahim Saraçoğlu’dan

İdrarınız, idrar yollarından geçmeden önce böbreğinizin orta kısmında toplanır. Burada ürik asit gibi bazı maddelerin kristalize olması ve zamanla bu kristallerin toplanarak taş şeklini almasıyla böbrek taşı oluşumu görülebilir.

Böbrek taşları vücudun kendiliğinden atmasıyla geçer ancak bu süreçte şiddetli ağrılara sebep olabilir.

Bu durumu önlemek için de Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun bitkisel yöntemlerle hazırlanacak kürünü uygulamak çok önemli olacaktır.

Bitkisel Kürün Tarifi

Avakado kürü olarak da tanımlanabilecek bu bitkisel kür için en temel madde avakado yaprağı olmaktadır.

150 ml’lik, 1 bardak klorsuz suyun içine, 2-3 gr yani ortalama bir tatlı kaşığı kuru avakado yaprağı eklenir. Bir demlikte bu karışım 8 dakika kaynatılır ve demlenmesi sağlanır.

Ilıması beklendikten sonra, akşam yemeğinden 2 saat sonra içilir. Damak tadına uygun hale getirmek için başka hiçbir şey eklenmemelidir.

Her beş gün kullanım uygulandıktan sonra, 3 gün küre ara verilmelidir.

20 günden fazla, kürün uygulanmaması gerekir.

Tekrardan aynı tarife ve kullanım şekline uyacak şekilde kürü uygulamak için en az 20 günlük bir ara verilmesi gerekir.

Avakado Yaprağı

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun böbrek taşı için verdiği Avakado Kürü’nün temel maddesi avakado yaprağı, böbrek taşının düşmesi içi gerekli olan hareketi sağlayan methyl-chavicol maddesini bünyesinde taşımaktadır.

Bu nedenle böbrek taşımı düşürmede etken olan avakado yaprağından oluşan kürü oluşturduğunu belirten Saraçoğlu; bu sonuçlara sürekli aynı bitkileri araştırarak değil, belirli zaman aralıklarıyla farklı farklı bitkileri inceleyerek oluştuğunu belirtmektedir.

Aynı süreci avakado yaprağı için de uygulayan Saraçoğlu, taşın düşmesinde etkili olan, düşme için tetikleyici rolü olan methyl-chavicol maddesini, böbrek taşı düşümündeki rolünü bulmasının 6 yılını aldığını belirtmektedir.

Yazar: Asu Yıldırım

Merhabalar Ben Asu, Moda tasarım 2.sınıf öğrencisiyim. Okuldan vakit buldukça kadın hayat sitesinde bir çok konuda makaleler yazmaktayım.

Dikkatini Çekebilir!

Saç Elektriklenmesine Bitkisel Çözümler

Kadınların en büyük şikayetlerinden birisi olan elektriklenen saçlar, istenmeyen bir durumdur. Özellikle duştan sonra elektriklenen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir