Anasayfa / Şifalı Bitkiler / Boy Uzatan Gıdalar ve Takviyeleri Nelerdir?

Boy Uzatan Gıdalar ve Takviyeleri Nelerdir?

Boy uzatmak sanıldığı kadar kolay değildir ve boyunuzu uzatabilmek üzere mutlaka verimli bir beslenme programına sahip olmanız gerekmektedir. Protein, mineral veya vitamin almadan boyunuzu uzatabilmeniz mümkün olmayacaktır.

Sadece birkaç ay içerisinde %65 oranında boyunuzu uzatabilecek olan takviye ve besinleri bulmak konusunda zorluk çekmezsiniz.Boy uzatan vitaminlerden en önemlisi “A” vitaminidir.

A vitamini bakımından zengin olan besinler aynı zamanda görüşün gelişmesi, üreme organlarının ve bağışıklık sisteminin düzgün çalışması konusunda da faydalıdırlar.

Boy uzatmak için almanız gereken gıdalar:

Protein İçerikli Besinler: et, süt , yumurta , peynir gibi besinler boy uzatmak için en etkili olan besinlerdir.

Bu besinlerin bulunduğu bir beslenme programı hazırlamanız durumunda yaklaşık 1 sene içerisinde boyunuzu 10-15 cm kadar uzatabilirsiniz.

Arı poleni ve arı sütü; Boy uzatma metotları arasında en farklı yöntem arı poleni ve arı sürü besin programlarıdır.

Bu programlar dahilinde haftanın belirli günlerinde sadece arı sütü, balı veya poleni ile beslenmeniz gerekmektedir.

Arı sütü ve arı polenini ezilmiş fındık ile karıştırarak hem lezzetli hem de boyunuzu uzatacak bir içecek elde edebilirsiniz.

Lifli Yiyecekler; Tam tahıllılar,meyveler, baklagiller lifli yiyecek grubuna girerler. Kas yapısının güçlendirilmesi konusunda büyük rol oynayan lifli besinler boyunuzun uzamasına yardımcı olurlar.

Soya fasülyesi; soya fasülyesi ve soya yağı boyunuzu uzatabilmek üzere kullanmanız gereken en önemli ürünlerdir. Soya fasülyesi diyetleri ile yaklaşık bir ay içerisinde 3 cm kadar uzayabilmeniz mümkün olacaktır.

Boy Uzatan Takviyeler Nelerdir?

Hormon takviyesi: özellikle ergenlik döneminde boy uzatılması üzere kullanılması gereken hormon takviyeleri aşırı kullanım durumunda olumsuz sonuçlar oluşturabilirler. Büyüme hormonu boy uzaması konusunda en etkili takviyedir.

Mucize ilaçlar: piyasada satılan ilaçlar yetişkin bireylerin uzamalarına herhangi bir katkıda bulunmazlar. Fakat çeşitli egzersizler ile boyunuzu uzatabilmeniz mümkün olacaktır.

Yazar: Asu Yıldırım

Merhabalar Ben Asu, Moda tasarım 2.sınıf öğrencisiyim. Okuldan vakit buldukça kadın hayat sitesinde bir çok konuda makaleler yazmaktayım.

Dikkatini Çekebilir!

Saç Elektriklenmesine Bitkisel Çözümler

Kadınların en büyük şikayetlerinden birisi olan elektriklenen saçlar, istenmeyen bir durumdur. Özellikle duştan sonra elektriklenen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir