Anasayfa / Genel / Boy uzatma kürü nasıl yapılır? Tarifi ve malzemeleri

Boy uzatma kürü nasıl yapılır? Tarifi ve malzemeleri

İnsanlar arasında dış görünüş açısından en önemli yer alan kıstas boy olmaktadır. Boy uzatmak için çeşitli doğal yöntemler var. Bunlar arasında en makul olanı size bahsedeceğimiz kür.

Ortalama olarak dört ya da beş cm kadar uzatan bu kür denenmiş olması ile birlikte doktorlar tarafından da önerilen bir yapıdır.

Asla bir yan etkisi olmadan doğal yöntemlerle boy uzatmanın tek yolu. En fazla yirmi yaşında olan bireyler tarafından kullanılırken on iki yaş altına uygulanmaz.

On iki yaşında olan birinin boyuna yirmi iki yaşında olan birinden daha çok etki edecek olmasının nedeni ise onun kıkırdak yapısının kemik yapısına oranla daha çok olmasıdır. Şimdi ise bu kür nasıl hazırlanır ona bakalım.

Özel olarak alınan ve bir doktor tarafından satılan bu kürü uygularken dikkat edilmesi gereken etkiler de vardır. Bitki çayı olarak satılan bu kür kızlarda haftada bir kere erkeklerde ise iki kere kullanılması gerekir.

Bu ilaçları kullanırken balıkların sırt kısımlarında yer alan siyahlıkların haftada en az iki ya da üç kez yenmesi gerekir. Sütten her ne kadar sevilmese bile günde üç kere içilmesi yoğurt ve peynirin ihmal edilmemesi gerekir.

Dengeli olarak beslenilecek hem beyaz hem kırmızı et yeteri kadar tüketilirken balığa daha çok önem verilecek.

Bunların ötesinde beden olarak ulaşamadığınız yerlere zıplamak ve basket oynamak gibi zıplamalı etkinlikler bir hayli etki edecektir.

Uskumru, Torik, palamut yada kefal balıklarından herhangi birisini haftada en az üç kere 250 gram buğulama veyahut ızgara şeklinde tüketmelisiniz. Bu bahsettiğimiz balıkların sırt kısımlarında yer alan siyah kısımlı et, boy uzatmada oldukça etkilidir.

Çocuklar 12 yaşına kadar haftada üç kere 250 gram olmak kaydıyla üç balıktan birisinin sırt kısmındaki sihay etli kısmı yemelidirler. 12 yaşını dolduranlar için bu bahsettiğimiz kürden sonra bitkisel küre ihtiyaç duyulur.

Gereken kurallara uyulduğu zaman bitkisel çayların hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır:  Bitkisel çaylar 6 ay sureyle haftada bir kere demlenerek içilmesi gerekiyor.

Kız çocukları haftada 1 defa melisa çayını içmelidirler!

Melisa çayı tarifi:

Malzemeler:

– 1 tutam melisa yaprağı,

– 1 su bardağı kaynar su.

1 su bardağı kaynar suyun içerisine bir tutam melisa yaprağı eklenir ve ardından beş dakika demlendikten sonra içilir

Erkek çocukları biberiye çayı içmelidirler!

Biberiye çayı tarifi:

Malzemeler:

– 1 tutam biberiye yaprağı,

– 1 su bardağı kaynar su.

Bir su bardağı kaynar uyun içerisine bir tutam kadar biberiye yaprağı eklenir ve ardından beş dakika demlendikten sonra içilir.

Boy uzatma kürünün daha etkili olabilmesi için çocukların kemik gelişimini tamamlaması gerekir.  Boy uzatma kürü 6 ay kadar uygulandıktan sonra kesinlikle 1 ay ara verilmeli ve ardından tekrar bir 6 ay daha devam edilmelidir.

En nihayetinde toplamda iki yıl uygulanması gerekiyor.

UYARILAR!!

Kürü denemeden önce kesinlikle ilk önce doktorunuza danışımız. Antibiyotik kullanan kişiler daha dikkatli olmalıdırlar.

Kürün etkisini gösterebilmesi için yukarıda bahsettiğimiz balıkların sırtındaki siyah eti yemeyi unutmayınız.

Tarifi verile bitkisel çaylar kesinlikle hormon içermez! Boy uzatma kürünün etkisi kişiden kişiye değişiklik gösterir.

Kimisi 6ay içerisinde birkaç cm olarak boyu uzarken, bazı çocuklarda 1 yıl içerisinde boy uzadığı saptanmıştır. Bu bahsettiğimiz durum insanın metabolizması ile alakalıdır.

 

Yazar: Asu Yıldırım

Merhabalar Ben Asu, Moda tasarım 2.sınıf öğrencisiyim. Okuldan vakit buldukça kadın hayat sitesinde bir çok konuda makaleler yazmaktayım.

Dikkatini Çekebilir!

Yakışıklı sevimli erkek bebek fotoğrafları

Yakışıklı erkekler her ne kadar tatlılıkları ile oldukça dikkatleri üzerine çekseler bile yapıları ile de …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir