Anasayfa / Şifalı Bitkiler / Çörek Otu Yağı Zayıflatır mı?

Çörek Otu Yağı Zayıflatır mı?

Sağlığa olan faydaları nedeniyle bitkisel bir mucize olarak adlandırılan çörek otundan elde edilen çörek otu yağının da bir o kadar etkili olduğu bilinmektedir.

Kadınlarda adet gecikmesi sorunun giderilmesi, sinüslerdeki iltihabın sökülmesi ve damar tıkanıklıklarını önleyici etkisi nedeniyle tercih edilen çörek otu yağının zayıflatıcı etkisinden de yararlanılmaktadır.

İştah kapatıcı etkisi ve sindirimi hızlandırması nedeniyle zayıflama isteyenlere önerilen çörek otu yağı aynı zamanda bağırsaklarda kayganlaştırıcı etki göstererek besinlerin daha hızlı geçmesini sağlamaktadır.

Çörek Otu Yağı Zayıflatır mı?

Çörek otu yağının zayıflatıcı etkilerinden yararlanmak isteyenlerin günde 15 gram kadar çörek otu yağı tüketmelerinde sakınca bulunmamaktadır. 12 yaş altı kişilerde ise kullanım oranı düşürülmelidir.

Çörek Otu Yağı Nasıl Kullanılır?

Çörek otu yağı, bir fincan suya 4 – 5 damla damlatılıp günde 3 kez içilerek zayıflatıcı etkisinden yararlanılabilir.

Ayrıca kahvaltı ve yemeklerden yarım saat önce ortalama 200 adet çörek otu tohumunun çiğneme yoluyla tüketilmesinin de iştah kapatıcı etki gösterdiği bilinmektedir.

Bilimsel çalışmalarda da kendine yer bulan çörek otu yağının yemeklerden önce suya damlatılarak içilmesi halinde sindirimi hızlandırdığı, bağırsaklarda müshil etkisi yarattığı ve bu şekilde zayıflamaya yardımcı olduğu bilinmektedir.

Zayıflamak amacıyla çörek otu yağı kullananların yemeklerden önce tüketmeleri önemlidir.

Çörek otunu tohum olarak tüketmeyi tercih edenler için ise; kullanıma başlamadan önce hazımsızlık sorunlarının giderilmesi önemlidir.

Baharatlı ve hafif acımsı bir tadı olması nedeniyle çörek otu yağının tüketiminde kişilerin kendilerine uygun bir yöntem belirlemeleri de mümkündür.

Salatalara ya da yemeklere katılabileceği gibi yoğurda eklenerek tüketilmesi halinde de zayıflatıcı etkisi kendini göstermektedir.

Her besinde olduğu gibi çörek otu yağının tüketiminde de aşırıya kaçılmaması ve günlük 15 gram üzerinde çörek otu yağı tüketilmemesi önemlidir.

Yazar: Asu Yıldırım

Merhabalar Ben Asu, Moda tasarım 2.sınıf öğrencisiyim. Okuldan vakit buldukça kadın hayat sitesinde bir çok konuda makaleler yazmaktayım.

Dikkatini Çekebilir!

Saç Elektriklenmesine Bitkisel Çözümler

Kadınların en büyük şikayetlerinden birisi olan elektriklenen saçlar, istenmeyen bir durumdur. Özellikle duştan sonra elektriklenen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir