Anasayfa / Genel / Dantel Mutfak Takımı Örnekleri

Dantel Mutfak Takımı Örnekleri

Bir evin en önemli yerleri arasında yer alan mutfakta kullanılan dantel takımları, çeşitli örnekleriyle göz kamaştırıyor

Her mutfağın rengine ya da modeline uygun olması için birçok farklı modeli ile dikkat çekiyor. Bunlar arasında hem el örgüsü ve göz emeği olan modelleri yer alırken bir yandan örmesini bilmeyen ya da vakti olmayan bireyler için hazır makine örgüsü olan modelleri de yer almaktadır.

Daha çok peçete olan modelleriyle dikkatleri üzerine çeken mutfak takımlarının alt kısmından naylon konularak üretilen modelleri kısa sürede kirlenmesine de engel olmaktadır.

En çok yağ kaplayan yerde bir de dikkatleri üzerine çeken model olarak sadece ebonit olarak üretilenleri gelmektedir.

Su değdiği an üzerinde olan kirleri akıtan bu ürünlerin hem sade hem renkli hem de desenli olan modelleri de yer almaktadır.

El örgüsü olarak üretilen modeller arasında hem örümcekli hem haroşa hem zürafa ya da içten dolgulu olan modelleri de dikkatleri çekmektedir.

Yapımı oldukça kolay olan bu modellerin makine örgüsü olan alternatifleri de yer almaktadır. Mutfak takımı modelleri arasında hem en zahmetli olan hem de duruşu ile dikkatleri üzerine çeken alternatifi olarak yer alan iğne ile yapılanlar olmaktadır.

Biri birinden farklı olan modelleri ile bir de kasnaklar üzerine yapılırsa daha farklı olan modelleri beraberinde getirdiği de bilinmektedir.

Her ne kadar unutulmaya yüz tutmuş gibi görünse de danteller, evlerimizin ve biricik genç kızlarımızın çeyizlerinin vazgeçilmezleri arasında yer almaya devam edecektir.

Geçmişte büyüklerimiz için önem arz eden bu değerli el işlerini yaşatmak bizlerin görevidir. Ben elimden geldiğince kızlarıma elişlini öğretmeye çalışıyorum.

Birkaç yıl içerisinde evlenecek olan ebru kızımın çeyizi için şimdiden danteller örüyoruz. Bu örmüş olduğumuz örnekleri sitemizde yayınlayacağız ve yapılışları hakkında sizlere bilgiler vereceğiz.

Bugün hepinizin çok beğeneceği ve mutfaklarına yakışacağını düşündüğümüz birbirinden harika el emeği dantel mutfak takımı örneklerini paylaşıyoruz.

Bazılarının yapılışı zor gibi görünüyor ama eminim siz değerli ev hanımları bu işin üstesinden kolaylıkla geleceksiniz. Şimdiden sizlere kolay gelsin.

Yazar: Asu Yıldırım

Merhabalar Ben Asu, Moda tasarım 2.sınıf öğrencisiyim. Okuldan vakit buldukça kadın hayat sitesinde bir çok konuda makaleler yazmaktayım.

Dikkatini Çekebilir!

Yakışıklı sevimli erkek bebek fotoğrafları

Yakışıklı erkekler her ne kadar tatlılıkları ile oldukça dikkatleri üzerine çekseler bile yapıları ile de …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir