Anasayfa / Güzelleşelim / Kozmetik / DD Krem Nedir? Ne İşe Yarar?

DD Krem Nedir? Ne İşe Yarar?

DD Krem Nedir?
BB ve CC kremlerden sonra piyasaya sürülen ve en az BB ve CC kremler kadar etkili olan DD krem; yoğun nemlendirici özelliği ve cildi dış etkenlere karşı koruyucu olma misyonu ile ön plana çıkıyor.
İngilizcesi Daily/Double defense olan DD krem; yaşlanma karşıtı bileşenleri ile daha çok olgun bayanlar tarafından tercih ediliyor.

Orta derece kapatıcılığı bulunan bu krem; fondöten yerine kullanılabildiği gibi fondöten öncesi makyaj bazı olarak da kullanılabiliyor.

DD Krem Ne İşe Yarıyor?

• Cildi onarır ve besler

• Gözenekleri sıkılaştırır; güneş, yanık, sivilce izi vb. lekeleri kamufle eder

• Ciltteki renk tonunu eşitler; sivilce ve akne oluşumunu engeller

• Cildi matlaştırır ve güneş ışınlarının zararlı etkilerine karşı korur

BB ve CC kremlerden farklı olarak yaşlanma karşıtı özelliği ile bayanlar tarafından yoğun rağbet görmeyi başaran DD krem; sivilcelere karşı antibakteriyel olma özelliğine de sahip.

Şayet yağlı bir cilt tipiniz varsa; yüzünüzde daha mat bir görünüm elde etmek, gün içerisinde cildinizde oluşabilecek parlamanın önüne geçmek adına DD krem kullanabilirsiniz.

DD Krem Nasıl Kullanılır?

DD kremi yüzünüze uygulamadan önce cildinizi tonik ile güzelce temizlemeli ardından dairesel hareketler çizerek, parmak uçlarınız yardımıyla kremi yüzünüze yedirmelisiniz.

Dilerseniz kaliteli bir fondöten fırçası yardımıyla da DD kremi yüzünüze sürebilirsiniz.

Günlük yaşantınızda kullanabileceğiniz orta seviye kapatıcılığı bulunan bir fondöten arayışındaysanız; yüzünüzdeki kırışık oluşumuna karşı da savaş açan DD kremlerden hemen satın almanızı tavsiye ediyoruz.

DD Krem Satın Alırken Neye Dikkat Etmeli?

DD krem satın alırken ürünün içeriğine göz atmalı; içeriğinde paraben, slikon, parfüm ya da alkol bulunan markalardan kesinlikle uzak durmalısınız.

Yazar: Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir