Anasayfa / Güzelleşelim / Saç Bakımı / Doğal Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

Doğal Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

Çoğu kadın saçlarının hızlı uzamamasından şikayetçi olmaktadır. Saçın uzama süresi saçın yapısı ile alakalı bir durumdur. Bazı saçlar çok kısa sürede uzayabilirken, bazı saçlar uzamamakta ısrar edebilir.

Genetik yapı değiştirilemese de saç uzatmayı tetikleyici yöntemler bulunmaktadır. Saçın uzaması için gerekli bakımın yapılması gerekir. Bakımsız saç uzamayacağı gibi yıpranıp, sağlıksız görünecektir.

Argan yağı, hindistan cevizi yağı, zeytin yağı gibi yağları bakım sürecine dahil edebilirsiniz. Bu yağlar hem saçların hızla uzamasına hem de parlak, bakımlı saçlara sahip olmanıza sebep olur.

Yumurta akı, geçmişten itibaren kadınların saç bakımında uyguladığı çarelerden biridir.

Saçlarınıza yumurtanın akı kullanmak, normalden on kat daha sağlıklı saçlara sahip olmanıza olanak sağlar.

Yumurta akını saçınıza uygulayın ve saçınızı streç film yardımıyla sarıp bir kaç saat bekleyin. Yumurta akını, ılık zeytinyağı ile karıştırıp saçınıza uygulayarak verimi arttırabilirsiniz. İşlemleri yaptıktan sonra saçınızı iyice durulayın.

Su tüketiminize dikkat ederek saçlarınızı uzatabilirsiniz. Günde 1,5-2 litre su içerek saçlarınıza içten gelen bir nem kazandırarak güçlenmelerini sağlayabilirsiniz. Güçlü saçlar çabuk uzayacaktır.

Saçlarınızı sabah akşam tarayarak saç derinizde kan akışını hızlandırabilirsiniz. Saç diplerinizin bu şekilde beslenmelerini sağlayarak daha hızlı uzayan saçlara sahip olabilirsiniz.

Beslenmeniz saçlarınıza yansımaktadır. Protein açısından zengin gıdalar tüketerek saçlarınızın uzamasını hızlandırın. Özellikle taze sebze, meyve, balık ve yumurta tüketiminize dikkat etmelisiniz.

Vitamin eksiklikleri de saçlarınızın görüntüsünü etkilemektedir. Vitamin A, B ve C açısından zengin gıdalar tüketmeniz saçlarınızı besleyecektir.

Doğal bir vitamin deposu uygulamak isterseniz, haşlanmış patatesin suyunu saçınızda durulama suyu olarak kullanabilirsiniz.

Saçlarınızı duruladığınız suya 2-3 damla elma sirkesi ekleyerek saç köklerinizi besleyebilirsiniz.

Saçlarımızı her gün yıkamaktan kaçınmalıyız. Saçımızın kendi yağını yitirmesi sağlıksız görünmesine ve daha kolay yıpranmasına neden olur. Yıpranmış saçlar da uzamamakta ısrarcı olacaktır.

Yazar: Asu Yıldırım

Merhabalar Ben Asu, Moda tasarım 2.sınıf öğrencisiyim. Okuldan vakit buldukça kadın hayat sitesinde bir çok konuda makaleler yazmaktayım.

Dikkatini Çekebilir!

Saç Açıcı Doğal Yöntemler, Evde Bitkisel Saç Açma Yöntemleri

Saçlarında değişiklik yapmak isteyen ama boyanın yıpratmasından çekinenler için bitkisel saç açma yöntemleri bulunmaktadır. Evinizdeki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir