Anasayfa / Güzelleşelim / Makyajsız Olmaz / Dudak Kalemi İle Dudak Dolgunlaştırma

Dudak Kalemi İle Dudak Dolgunlaştırma

Basit makyaj uygulamaları ile farklı bir görünüme kavuşmak çok kolay. Eğer ince dudaklarınız varsa, dudak kalemini doğru şekilde kullanarak daha dolgun dudaklar elde edebilirsiniz. Bunun için uygulanacak birkaç yöntem var.

 Dudak Kalemini Doğru Kullanmak

Dudak kalemiyle dolgun dudak görünümü elde etmenin, bazı püf noktaları var. Dudakları dolgunlaştırmak için, dudak çizgisinin çok dışından bir uygulama yapmaya hiç gerek yok.

Böyle yapılırsa çok abartılı ve yapay bir görünüm ortaya çıkacaktır. Bunun yerine dudak çizgisinin bitiminin hemen ardından uygulanacak ince bir çizgi, daha doğal bir görüntü elde etmenizi sağlar.

Dudak kaleminden önce dudağa uygulanacak başka işlemler var. Önce dudağı biraz nemlendirerek işe başlamak gerekiyor. Kuru dudaklar, olduğundan daha ince görünüme neden olur.

Dudağınızı nemlendirmek için bir miktar dudak balmı kullanabilirsiniz. Ya da daha doğal bir malzeme tercih etmek isterseniz, Hindistan cevizi yağı bu iş için mükemmeldir.

Dudağınıza nemlendiriciyi sürdükten sonra biraz masaj yapmak yararlı olur. Bu sayede nemlendirici, dudağa iyice nüfuz eder. Bu işlemden sonra, makyaj uygulamasına geçilebilir.

 Makyajın Aşamaları

Dudağınıza nemlendirici uyguladıktan sonra, makyajın kalıcı olmasını sağlamak amacı ile dudaklarınıza bir miktar pudra sürmek etkili olur.

Daha sonra dudak kalemi ile dudak çizgisi bitiminin hemen dışından, düzgün bir çizgi çekmek gerekiyor.

Kullanacağınız kalemin yumuşak yapılı olması ve ucunun çok ince olmaması da dolgun dudaklara kavuşmanın bir diğer sırrı.

Dudağınıza uygulayacağınız dudak kalemi, kullanacağınız rujun bir ton koyu rengi olursa, çok daha başarılı bir uygulama sağlanacaktır.

Dudak kalemini düzgün bir çizgi olarak sürdükten sonra sıra, ruju sürmeye gelir.

Ruju uygularken, dudak kalemi çizgisini aşmamaya özen gösterin. Ruju sürdükten sonra da dilerseniz bir parlatıcı ile daha çarpıcı bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Yazar: Asu Yıldırım

Merhabalar Ben Asu, Moda tasarım 2.sınıf öğrencisiyim. Okuldan vakit buldukça kadın hayat sitesinde bir çok konuda makaleler yazmaktayım.

Dikkatini Çekebilir!

Cilt Tipine Göre Allık Seçimi Nasıl Olmalı

Cilt Tipine Göre Allık Seçimi cildimizin daha canlı, daha güzel ve daha ışıl ışıl görünmesinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir