Anasayfa / Giyim / Eski Kıyafetler Nasıl Değerlendirilir?

Eski Kıyafetler Nasıl Değerlendirilir?

Aslında bakınca eski elbiselerinizi ve diğer tüm kıyafetlerinizi değerlendirmek ve günümüz modasına uydurmak mümkündür.

Burada önemli olan tercihlerimizi iyi belirleyebileceğimiz seçeneklerimiz olmasıdır. Çünkü eski kıyafetleriniz ile biraz boncuk, biraz keçe, biraz takı, elbetteki kesmenize yardımcı olacak makas ile iğne gibi temel araçlarla, çok güzel harikalar oluşturabileceğinizi unutmayın.

Şimdi eski olan ve artık giymemeyi düşündüğünüz kıyafetlerden neler yapabileceğinize bakacak olduğumuzda;

Eski tişörtünüz… Tişörtler çoğu zaman gözümüzle seçim yaptığımızda istediğimiz gibi bedenimizde durmaya bilir.

Bunun içinde tişörtünüz üzerinde bazı oynamalar yapabilirsiniz. Bunun için eğer ki uzun geldiyse makası alın ve kesin.

Yakalarını mı beğenmeniz kesin, fakat keserken dikiş yerlerinden olmasına özen gösterin. Böylece darsa genişleyecek ve uzun ise kısaltarak tişörtünü giyilebilir olacaktır.

Eski kotunuz… Kotlar üzerinde elbette pek çok moda unsuru vardır ve size eski gelen bir kotunuzu zımpara yardımıyla bildiğimiz sokak modasını kendi elleriniz ile geliştirebilirsiniz.

Kotun size uygun gelen yerlerini zımparalayarak, inceltme yapabilir ve bazı kısımlarında yırtılma yaparak modasını yansıtabilirsiniz.

Eski kotunuza devam… kotunuz için bir seçeneğiniz daha var. Onu yazlık için uygun bir kot yapabilirsiniz. Diz hizasına göre kestiğinizde alın size güzel bir kot şort.

Eski gömlek ve hırkalar…. Yine kendi ellerinizde yepyeni bir hırka yapabileceğiniz bir formülü sunacağınız.

Bunun içinde gömleği boyundan yukarıya doğru iki uzun halde kesin. Kalın şeritler elde edin ve sonrasında hırkanın ön ile dış kısımlarına kestiğiniz parçaları dikin.

Külotlu çoraplar… Külotlu çoraplarınızı da oldukça farklı tarzda güzelleştirme yapabilirsiniz. Çorabı alın ve üzerine sim ekleyin.

Bunu tekstil yapıştırıcısı ile yaptığınızda sim çoraba tutunarak, harika bir külotlu çorabı meydana getirecektir.

Her zaman harikalar yaratmak sizin elinizde. Birazcık hayal gücü ile eski kıyafetlerinizi yepyeni hale getirebilirsiniz.

Yazar: Asu Yıldırım

Merhabalar Ben Asu, Moda tasarım 2.sınıf öğrencisiyim. Okuldan vakit buldukça kadın hayat sitesinde bir çok konuda makaleler yazmaktayım.

Dikkatini Çekebilir!

Tayt Nasıl Giyilir?

Tayt günümüz modasının önemli parçalarından ve destekleyici unsurlarından bir tanesi olmaktadır. Özellikle sokaklarda da giyinerek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir