Anasayfa / Güzelleşelim / Cilt Bakımı / Evde Doğal Yöntemlerle Yüzdeki Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer?

Evde Doğal Yöntemlerle Yüzdeki Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer?

Yüzdeki Sivilce Lekeleri Neden Olur?
Daha çok hormonal bozukluklar ve yağlı bir cilde sahip olma sonucunda kişide oluşan sivilceler; yanlış uygulamalar sonrasında lekelere dönüşebiliyor. Bu durum ise hem bayan hem de erkeklerin özgüvenini kaybetmesine ve kendilerini daha çirkin hissetmelerine neden olabiliyor.

Sizin de yüzünüzde her gün makyaj ile kapatmak zorunda olduğunuz sivilce izleri bulunuyorsa ve sırf bu yüzden makyajsız dışarı çıkamıyorsanız; sivilce lekeleriniz ile doğal yöntemlerle savaşabilirsiniz.

Peki, yüzdeki sivilce lekeleri nasıl geçer?

• Ciltteki sivilce lekeleri ile mücadele etmenin en önemli yolu; yüzde sivilce oluşumuna izin vermemek. Yani günlük cilt bakımınızı eksiksiz bir şekilde tamamlamanız; yağlı ciltler için özel olarak hazırlanan temizleyici tonik kullanmanız gerekiyor. Aksi halde daha çok sayıda sivilce oluşumuna maruz kalabilirsiniz.

• Cilt bakımınızı eksiksiz bir şekilde gerçekleştirmenize rağmen yine de bir türlü sivilcelerinizden kurtulamıyorsanız; aşağıdaki doğal yöntemleri deneyebilirsiniz:

İşte sivilce izi ve lekelerine doğal çözüm önerilerimiz:

• YOĞURT:

Yoğurdun içinde bulunan laktik asitin özellikle koyu sivilce lekelerinin rengini açma özelliği bulunuyor. Yoğurt; sivilce izlerindeki kızarıklık oluşumunun da azalmasına yardımcı oluyor.

Uygulama:

Bir miktar yoğurdu yüzünüze yayarak sürün ve en az 15 dakika boyunca yüzünüzde bekletin. Dilerseniz yoğurdun içerisine 4-5 damla limon suyu da sıkabilirsiniz. Yoğurt maskesini yüzünüzdeki sivilce izleri geçene kadar günde 1 kez olacak şekilde yüzünüze uygulayabilirsiniz.

• LİMON:

C vitamini açısından oldukça zengin olan limon; asitli yapısı ile leke gidermede oldukça aktif bir rol üstleniyor.
Beyazlatıcı etkisi de oldukça fazla olan birkaç damla limon suyunu; pamuk yardımı ile yüzünüzdeki sivilce lekelerine sürerek, sivilcelerinizden kısa sürede kurtulabilirsiniz. Ancak limon yüzünüzde kurumadan cildinizi ılık su ile durulamayı da unutmamanız gerekiyor.

• SALATALIK

Tahriş olmuş cildi yenileme özelliği bulunan salatalık; sadece göz altı morluklarına iyi gelmiyor; sivilce lekeleri ile de mücadele ediyor.

Dilimlediğiniz ya da rendelediğiniz salatalığı sivilce izinin bulunduğu bölgede 30 dakika beklettikten ve yüzünüzü soğuk su ile duruladıktan sonra 1 ay gibi kısa bir sürede sivilce izlerinizin iyileşmeye başladığına şahit olabilirsiniz.

Rendelenmiş salatalığı her gün düzenli olarak cildinize sürebilirsiniz.

Yazar: Yazar

Dikkatini Çekebilir!

Bezelye Maskesi ve Faydaları

Bezelye maskesi cilde canlı ve genç bir görünüm verir. Özellikle hanımlar tarafından oldukça yaygın olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir