Anasayfa / Güzelleşelim / Saç Bakımı / Evigen Bemiks Bepanthen Nasıl Kullanılır?

Evigen Bemiks Bepanthen Nasıl Kullanılır?

Çok çeşitli vitaminler içeren evigen, bemiks ve bepanthen üçlüsü saç bakımının vazgeçilmez ürünleridir. Evigen içerdiği E vitamini sayesinde saçların gücünü ve hacmini arttırıp bakımını sağlar.

-Bemiks Ampul Faydaları: Eczaneden satın alabileceğiniz Bemisk ampul içeriğindeki B1, B2, B16 ve B12 vitaminleriyle saçların güçlenmesini sağlar ve saçlarda kırık oluşumunu en aza indirir.

-Evigen Ampul Faydaları: Evigen ampul içerdiği yoğun E vitamini ile eksilen keratinin tamamlanmasına yardımcı olarak kafa derisini güçlendirir ve sağlıklı hücre yapılarının fazlalaşmasını sağlar.

-Bepanthen Ampul Faydaları: İçerdiği Dexpanthenol ile saçta var olan problemlerin giderilmesine yardımcı olur. Saç derisindeki problemlerle savaşarak saçın sağlıklı gelişimini hızlandırır.

Bepanthen Evigen Bemiks Ampul Kullanımı

Bu İşleme başlamadan önce en az 5 saatlik bir süreyi kendinize ayırmanız gereklidir.

Eğer gece yatmadan yapacaksanız saçlarınıza sarmak için streç film ya da bone almanız önerilir.

Çünkü karışım tamamen vitamin karışımı olduğundan yaydığı koku yastık ve çarşaflarınıza buluşabilir.

1’er adet bepanthen, evigen ve bemiks ampulü ve 2,3 yemek kaşığı tatlı badem yağını karıştırıp masajla birlikte saçlarınıza yedirin.

Özellikle saç diplerine özen göstermeniz karışımın etkisini oldukça fazla arttıracaktır.

Karışımı saçınıza sürdükten sonra, saçın hava almasını engelleyecek bir şekilde sararak en az 5 saat beklemeniz gerekir.

Bekleme süreniz bittikten sonra saçı yıkayarak, doğal haliyle kurumaya bırakın. Bu karışımı ilk bir ay boyunca haftada bir gün, sonraki dönemlerde ise iki haftada bir olmak kaydı ile yapmaya devam edin.

Kullanmaya başladıktan 2,3 hafta sonra saçınızdaki iyileşmeyi görmeye başlayacaksınız.

Bu karışımın iyi etkilerinin yanı sıra kokuya karşı hassas olan kişiler için biraz rahatsız edici olabilir.

İçindeki vitaminlerden dolayı ağır bir koku oluşturabiliyor. Fakat iyi durulama ile kokuyu minimum düzeye indirebilirsiniz.

 

Yazar: Asu Yıldırım

Merhabalar Ben Asu, Moda tasarım 2.sınıf öğrencisiyim. Okuldan vakit buldukça kadın hayat sitesinde bir çok konuda makaleler yazmaktayım.

Dikkatini Çekebilir!

Saç Açıcı Doğal Yöntemler, Evde Bitkisel Saç Açma Yöntemleri

Saçlarında değişiklik yapmak isteyen ama boyanın yıpratmasından çekinenler için bitkisel saç açma yöntemleri bulunmaktadır. Evinizdeki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir