Anasayfa / Aşka Dair / Evli Erkek Karısından Neden Uzaklaşır

Evli Erkek Karısından Neden Uzaklaşır

Evli çiftlerin en büyük sorunlarından birisi de erkeklerin eşlerinden uzak durmaları ya da uzaklaşmalarıdır. Günümüzde sonu aldatma ya da boşanmalar ile biten bu durum, eşler arasında ki bağı kopardığı gibi, evliliğin heyecanını ve kaçırır.

Bu durum özellikle çocuk sahibi eşlerde daha büyük sorunlara neden olur. Peki, erkekler neden eşlerinden uzaklaşır?

Eğer eşler birbirlerini severek evlendiler ise erkeğin eşinden uzaklaşmasının en büyük nedeni yaşam sıkıntıları olmaktadır.

Erkek evin tüm yükümlülüğünü ve ihtiyaçlarını karşılamak ile sorumlu olduğu için, erkeğin tüm günü iş ortamında geçmektedir.

Yoğun bir iş temposu ve çalışma düzeninin karşısında, kendisine hem vakit ayıramayan erkek aynı zamanda çalışmasının karşılığını da hiç bir zaman alamaz.

Bu durum zamanla erkeğin daha fazla para hırsı kazanmasına, kendisine ve eşine olan ilgisini kaybetmesine neden olacaktır.

Zamanla bu konuda da başarılı olamayan erkek, kendisini zorlukların ve boş vermişlik psikolojisinin eline vererek hem işinden hem de eşinden uzaklaşmaktadır.

Bu anlamda eşlerin kocalarına destek olmaları ve yanlarında olduklarını hissederek, eşlerinin hayata daha güçlü sarılmasını sağlamalıdırlar.

Erkeklerin eşlerinden uzaklaşmalarının diğer nedenleri arasında da ilgisizlik vardır. Erkekler her ne kadar sevgisiz varlıklar gibi görünseler de bir çocuk gibi ilgiye muhtaçtırlar.

Bu anlamda eşlerin kocalarını ilgisiz ve sevgisiz bırakmaları da erkeklerin eşlerinden uzaklaşmasının en büyük nedenlerinden birisidir.

Sürekli olarak kadınların eşlerini eleştirmeleri, ayıplamaları, kıyaslamaları ya da kızmaları da erkeklerin eşlerinden uzaklaşıp, mutluluğu başka kadınlarda aramasına neden olmaktadır.

Aynı zamanda bakımsız olmak, fazla kilo almak, bazen küçük bir sürpriz dahi yapmayacak kadar heyecansız olmak da erkekleri eşlerinden uzaklaştırmaktadır.

Bunun yanı sıra cinsel yaşamın eksikliği de bu anlamda oldukça etkili faktörlerden birisidir.

Renksiz ve heyecansız cinsel birleşmeler, ya da uzun süreli birliktelik yaşayamamak erkeklerin eşlerinden soğumasına ve zamanla onlardan uzaklaşmalarına neden olmaktadır.

 

Yazar: Asu Yıldırım

Merhabalar Ben Asu, Moda tasarım 2.sınıf öğrencisiyim. Okuldan vakit buldukça kadın hayat sitesinde bir çok konuda makaleler yazmaktayım.

Dikkatini Çekebilir!

Bir Erkek Bir Kızdan Hoşlandığını Nasıl Belli Eder

Bir Erkek Bir Kızdan Hoşlandığını Nasıl Belli Eder? Aynı ortamda bulunduğunuz bir erkeğin sizden hoşlanıp …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir