Anasayfa / Güzelleşelim / Cilt Bakımı / Expigment Krem Nedir? Kullanımı ve Faydaları Hakkında Bilgiler

Expigment Krem Nedir? Kullanımı ve Faydaları Hakkında Bilgiler

Çoğumuz hayatımızın bir döneminde,vücumuzda cilt lekelerine rastlamışızdır. Bazı sebepler aracılığıyla oluşan cilt lekeleri,ilerleyen durumlarda oldukça rahatsız edici ve moral bozucu olabiliyor.

Yıllardır bu lekeler için bazı tıbbi tedaviler ve bitkisel yöntemler kullanılmaktadır. Bu tedavilerden biri ise Expigment krem.

Peki Expigment krem nedir? Güneş veya diğer sebepler ile ortaya çıkabilen cilt lekeleri aslında bir pigmentasyon sorunudur. Pigment,en kısa tabiri ile vücudumuzda ki yapılara renk veren maddedir.

Bazı faktörler pigment artışına sebep olarak cildimizde lekeler oluşturur. Expigment krem tüm bu lekelerin rengini açmak için üretilen özel bir kremdir.

İçerisinde Hidrokinon isimli etken bir madde bulunmaktadır ve Depigman etkisi olan maddelerden biridir. Özetle cildi beyazlatıcı etkisi ile lekelerin rengini açmaktadır.

Expigment Krem Nasıl Kullanılır?

Doktorunuz veya eczacınız bu konuda size daha iyi bir bilgi verecektir ancak gün içerisinde iki kere olmak koşuluyla sorunlu bölgeye ince bir şekilde sürülmesi önerilmektedir.

12 yaşından küçük olan çocukların kullanması önerilmemektedir. Kanıtlanmış bir yan etkisi bulunmamaktadır ancak alerjik yan etkilere karşı sorunlu bölgede kullanmadan önce vücudunuzun küçük bir kısmında denemeniz faydalı olacaktır.

Çoğu tedavide olduğu gibi bu tedavi de hamileler ve emziren kişiler tarafından doktora danışılmadan kullanılmamalıdır.

Ayrıca bilinen herhangi bir hastalığınız varsa(böbrek,tansiyon,karaciğer hastalığı gibi) aynı şekilde doktorunuza danışmanız gerekir.

Kimyasal bir içeriğe sahip olduğu için ağız ve göz ile teması tehlikeli olabilir,o yüzden dikkatli kullanmalısınız.

Bu tedaviye devam ederken gene aynı kimyasal içeriği sebebiyle güneş ışınlarına maruz kalmaktan uzak durun hatta dışarı çıkarken cildinize sürdüğünüz kremi temizlediğinizden emin olun.

Expigment Kremin Faydaları

• Yaşlılığa bağlı oluşan lekelerine

• Çil ve güneş lekelerine

• Melazma adı verilen cilt lekelerine

• Koyu renk cilt bölgelerine

Etkisi olduğu bilinmektedir. Eğer düzenli kullanıma rağmen bir sonuç elde edemediyseniz,kullanmaya devam etmeniz yerine doktorunuza danışmanız tavsiye edilmektedir.

Yazar: Asu Yıldırım

Merhabalar Ben Asu, Moda tasarım 2.sınıf öğrencisiyim. Okuldan vakit buldukça kadın hayat sitesinde bir çok konuda makaleler yazmaktayım.

Dikkatini Çekebilir!

Bezelye Maskesi ve Faydaları

Bezelye maskesi cilde canlı ve genç bir görünüm verir. Özellikle hanımlar tarafından oldukça yaygın olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir