Anasayfa / Şifalı Bitkiler / Göz Altı Morluklarına İyi Gelen Kremler, Meyveler ve Bitkiler Nelerdir?

Göz Altı Morluklarına İyi Gelen Kremler, Meyveler ve Bitkiler Nelerdir?

Uykusuzluk, yorgunluk ya da genetik etkenlerle ortaya çıkan gözaltı morlukları pek çok kişi için önemli bir sorundur. Kolajen, retinol, kafein, A, E ya da C vitamini içeren kremler gözaltı morlukları ile mücadelede etkili sonuç sağlıyorlar.

Clinique Göz Altı Morluk Kremi: All About Eyes Göz Çevresi Bakım Kremi, oftalmoloji testinden geçen ve gözaltı şişlik ve morlukları için güvenle kullanılabilen bir kremdir.

Sitrivectin-EV Get Even Dark Circle Correktor: Sitrivectin-EV göz çevresi kremi de göz altı torbaları ve kızarıklıklarında oldukça etkili ve çok tercih edilen kremlerden biridir.

Cernor XO Gözaltı Morluk ve Şişlik Kremi: Gözaltında oluşan morluk ve şişlikler için çok tercih edilen kremlerden biri olan Cernor XO Gözaltı Morluk ve Şişlik kremi uygun fiyatı ile de tercih nedeni oluyor.

Gözaltı Morluklarına İyi Gelen Meyveler Nelerdir?

Gözaltı morluklarını azaltmada özellikle C ve E vitaminin etkilerinden çok bahsediliyor ve haliyle gözaltı morlukları olan kişiler için bol meyve ve sebze tüketimi de önem kazanıyor.

Havuç: Zengin a vitamini içeriği ile görme kabiliyetini arttırdığı gibi gözaltı morluklarına da iyi geldiği biliniyor.

Susam: Siyah susam göz bebeği ve göz kaslarını besleyen E vitamini içeriği nedeniyle gözaltı morluklarının oluşmasına karşı etkilidir.

Yer fıstığı: Yer fıstığı da zengin E vitamini içeren yiyecekler arasındadır ve gözaltı morluklarının oluşmasının önlenmesinde etkilidir.

Ceviz: Faydaları saymakla bitmeyen ceviz, gözaltı morlukları ile mücadelede de yardımcıdır.

Gözaltı Morluklarına Hangi Bitkiler İyi Gelir?

Yeşil Çay: Yeşil çay içmek, özellikle bilgisayar karşısında uzun süre kalan kişilerde oluşan gözaltı morluklarının giderilmesinde etkili olmaktadır. Ayrıca yeşil çay ile gözlere yapılan kompres de gözaltı morluklarının hafiflemesini sağlar.

Deniz Yosunu: Zengin demir içeriği nedeniyle hücrelere oksijen ve besin aktarma gücünü arttıran deniz yosununun gözaltı morluklarında da etkili olduğu bilinmektedir.

Patates: Gece yatmadan önce suyu çıkarılarak bir pamuk yardımıyla gözaltlarına sürülmesi halinde gözaltı morluklarının daha az belirgin olmasında son derece etkili olmaktadır.

Salatalık: Patates gibi suyu çıkarılarak gözaltlarına sürülür ve gece boyunca bırakılır.

Yazar: Asu Yıldırım

Merhabalar Ben Asu, Moda tasarım 2.sınıf öğrencisiyim. Okuldan vakit buldukça kadın hayat sitesinde bir çok konuda makaleler yazmaktayım.

Dikkatini Çekebilir!

Saç Elektriklenmesine Bitkisel Çözümler

Kadınların en büyük şikayetlerinden birisi olan elektriklenen saçlar, istenmeyen bir durumdur. Özellikle duştan sonra elektriklenen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir