Anasayfa / Şifalı Bitkiler / İbrahim Saraçoğlu Sivilce İçin Maydanoz Kürü

İbrahim Saraçoğlu Sivilce İçin Maydanoz Kürü

Maydanoz kürünün faydaları nelerdir?
İnsan vücudunda biriken ödem ve özellikle karaciğerde oluşan yağlanmalara karşı etkili bir tariftir. Karaciğer yağlanması sonucu vücut, oluşan ödemleri vücuttan atmak için birtakım reaksiyonlar gösterip insan derisinde ve cildinde bakteriyel hasarlar oluşturarak sivilce oluşumlarına neden olur.

Dolayısıyla bu sivilcelerin tedavisinde 2, 3 günlük kısa bir sürede bile etkili olan maydanoz kürü İbrahim Saraçoğlu tarafından kesinlikle tavsiye edilmektedir.

Bu kürün yılda iki veya üç kere kullanılması insan vücudunu zinde tutmak için anlatılmayacak derecede önemli ve sağlıklı bir kürdür.

Maydanoz kürü malzemeleri

20-25 adet maydanoz,

1 tane limon,

1 bardak su kürün yapılışı için yeterli malzemelerdir.

Maydanoz kürü nasıl yapılır?

Bir bardak suya atılan maydanozları, bir adet limon suyu ile blender’da karıştırarak elde edeceğiniz yeşil suyla kürünüzü hazırlamış olursunuz.

Maydanoz kürü sivilce tedavisinde nasıl kullanılır?

Maydanoz kürü yağ yakma, ödem atma dışında sivilceler içinde en iyi tedavi yöntemlerinden biridir. Hazırladığınız maydanoz kürünü, gece yatmadan evvel yüz temizleme pamuklarıyla iyice cildinize yedirdikten sonra, bir hafta içinde faydasını görürsünüz.

Başta sivilcelerde artış olabilir ancak zamanla sivilceleriniz tamamen yok olacaktır. Ayrıca kürü kullanmadan önce yüzünüzü nemlendirici bir sabunla yıkayınız.

Maydanoz kürünün içilmesi ve tedavi süreci

Hazırladığınız kürü karaciğerdeki yağlanma ve ödemleri temizlemek için kullanmak istiyorsanız, kesinlikle düzenli ve devamlı bir tedavi süresi gerektirdiğini unutmayınız.

Her sabah kahvaltıdan evvel bir bardak maydanoz kürünü için ve 15 dakika sonra kahvaltınızı yapın.

Bunu 15 gün süreyle düzenli bir şekilde uygulamanız şart. Ayrıca karaciğer yağlanmasından daha çok şikayetçi olanlar için, uygulanan 15 günlük tedaviye 5 gün ara verildikten sonra, bir 15 gün daha tedaviyi uygulamak çok daha faydalı olacağını unutmayınız.

 

 

Yazar: Asu Yıldırım

Merhabalar Ben Asu, Moda tasarım 2.sınıf öğrencisiyim. Okuldan vakit buldukça kadın hayat sitesinde bir çok konuda makaleler yazmaktayım.

Dikkatini Çekebilir!

Saç Elektriklenmesine Bitkisel Çözümler

Kadınların en büyük şikayetlerinden birisi olan elektriklenen saçlar, istenmeyen bir durumdur. Özellikle duştan sonra elektriklenen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir