Anasayfa / Şifalı Bitkiler / İbrahim Saraçoğlu Soğan Suyu Zayıflatır mı, Nasıl Hazırlanır?

İbrahim Saraçoğlu Soğan Suyu Zayıflatır mı, Nasıl Hazırlanır?

Sağlık için yararlı önerileriyle sık sık basında yer alan İbrahim Saraçoğlu; bitkisel yöntemlerle zayıflama konusunda da önemli bilgiler vermektedir.

İbrahim Saraçoğlu’nun zayıflama kürleri arasında bulunan soğan suyu kürü, kolaylıkla uygulanabildiği gibi hızlı sonuç alınması nedeniyle de çok sayıda kişi tarafından uygulanılmaktadır.

Zayıflatıcı etkisinin yanı sıra sağlık üzerinde başka pek çok olumlu etkisi de bulunan soğan suyu kürü, sağlıklı bir yaşam için de uygulanabilmektedir.

Bünyede tokluk hissi yaratarak zayıflatıcı etki gösteren soğan suyu kürü, aynı zamanda yağ yakımının hızlanmasında da etkili olmaktadır.

1 yıl içinde 2 – 3 kez uygulanması önerilen soğan suyu kürü ile hızlı ve kalıcı bir şekilde kilo vermek mümkündür.

İbrahim Saraçoğlu Soğan Suyu ile Zayıflama Kürü Tarifi

1 adet orta boy kuru soğan iyice yıkanıp sirkeli su ile dezenfekte edildikten sonra, kabukları soyulmadan dört eşit parçaya bölünür ve daha önceden kaynatılmış olan iki su bardağı suya atılarak kapağı kapalı olacak şekilde beş dakika daha kaynatılır.

Soğan suyu küründe kullanılacak olan kuru soğanın beyaz kuru soğan olması İbrahim Saraçoğlu tarafından özellikle önerilmektedir.

Kuru soğanın su içinde kaynatılmasıyla elde edilen soğan suyu, içerisine herhangi bir şey eklenmeden öğle ve akşam yemeklerinden önce birer bardak içilmelidir.

İbrahim Saraçoğlu tarafından zayıflamak isteyen kişilere tavsiye edilen soğan suyu kürünün tek seferde 15 günden fazla uygulanmaması gereklidir. 15 günlük kürlerin yılda 2- 3 kere uygulanması mümkündür.

Soğan suyu kürü, adet döneminde de uygulanabilmekle birlikte; kadınlarda zayıflamaya en uygun dönemin adet bitiminden 7 gün sonra başlaması nedeniyle bu dönemde kullanılması etkisini arttıracaktır.

Soğan suyu kürünün etkisinden daha fazla yararlanabilmek için kullanılacağı her gün taze olarak hazırlanması ve bekletilmeden tüketilmesi İbrahim Saraçoğlu’nun zayıflamak isteyenlere verdiği tavsiyeler arasında yer almaktadır.

Yazar: Asu Yıldırım

Merhabalar Ben Asu, Moda tasarım 2.sınıf öğrencisiyim. Okuldan vakit buldukça kadın hayat sitesinde bir çok konuda makaleler yazmaktayım.

Dikkatini Çekebilir!

Saç Elektriklenmesine Bitkisel Çözümler

Kadınların en büyük şikayetlerinden birisi olan elektriklenen saçlar, istenmeyen bir durumdur. Özellikle duştan sonra elektriklenen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir