Anasayfa / Rüya Tabiri / İki Kişinin Aynı Anda Aynı Rüyayı Görmesi Ne Anlama Gelir?

İki Kişinin Aynı Anda Aynı Rüyayı Görmesi Ne Anlama Gelir?

Bazen benzer rüyalar görmek mümkündür. Ama ilginç olan durum, bu rüyaların aynı zamanda görülmesidir.

Aynı anda, aynı ortamda ve aynı durumda görülen bir rüyanın; bir başkası tarafından görülmesi durumunda, rüya artık bir kişiye ait olmaktan çıkmış hale gelir.

İkinci şahıs, bu durumda önemlidir. Kişi ile aynı eylemi paylaşan diğer bir kişi için; bu tarz durumlar, gerçeklik olarak karşımıza çıkar.

İki kişinin bir rüyayı aynı anda görmesi, tamamen ortak noktadaki isteklerden ya da sorunlardan ortaya çıkar.

Hakikat ile Rüya Arasındaki Durum

İki kişinin aynı anda aynı rüyayı görmesi ne anlama gelir? sorusu çoğunlukla karşılaşılan bir durumdur.

Buna istinaden; görülen durumun hayal mi yoksa gerçek mi olduğu konusunu, iyi algılamak gerekir. Rüya, hakikatle ilişik bir durumdur.

Kişiler gece rüya görürken, gündüz hayal kurarlar. Gündüz hayal kuran bir kişi, gerçekten kopmuştur; yani, bir yalan ile karşı karşıyadır.

Bir durumun hayali kurulması halinde, rüyasını görmek kaçınılmaz hale gelir. Kurmak ve görmek arasındaki büyük fark, gerçek ve yalan arasındaki fark kadar uçurumdur.

Gerçeğe Ulaşmak Adına Yapılması Gerekenler

Bir durumun ya da düşün ne derece kurmaca olduğunu kavramak, gerçeğin hakkında bilgi sahibi olmayı sağlar.

Aslında gerçek mesele, kurgunun ya da yalanın hakikat olmadığını fark etmemekten ileri gelir. Örneğin; kişinin değer verdiği biri ile istediği bir yerde, istediği bir ortamda olduğunu düşünmek, bu kurgunun oluşturulmasında önemli bir yere sahiptir.

Çoğu insan; kimi zaman istediği bir arzunun peşinde, kimi zaman yaşadığı aksaklıkların neticesinde, kimi zaman da korkularının esiri olarak, çeşitli durumlarla karşılaşır.

Bu tarzdaki isteklere ya da korkulara sahip olan şahıslar; fazla kurmacalar içine dalmadan, kendini toparlamak için uğraşma yolunu tercih ederek, doğru bir adım atarlar.

Yazar: Asu Yıldırım

Merhabalar Ben Asu, Moda tasarım 2.sınıf öğrencisiyim. Okuldan vakit buldukça kadın hayat sitesinde bir çok konuda makaleler yazmaktayım.

Dikkatini Çekebilir!

Rüyada Döviz Görmek Ne Demek?

Rüyada döviz görmek ,  iş yaşantınızda kazanmış olduğunuz paralardan yeni bir iş kuracağınıza , büyük …

Bir Yorum

  1. Iş yerinde kendisine teklif ettiğim, ancak red cevabı aldım bir kız var. Onu rüyamda gördüm, olay söyle geçiyor ; Ben bilmediğim bir apartmanda oturuyorum.O da benimle aynı apartmanda oturuyor. Ailelerimiz bizi gıyabınızda evlendirmiş ama benim haberim yok. O kızın haberi var. Kızın annesi ile babası bunlar karı koca oldu artık diyerekten, bizi birleştirmek için, Evimize geliyorlar. Sonra da bana kızın numarasını veriyorlar. Ben de onu arıyorum. Kız da bana tamam gel diyor. Onun yanına gidiyorum, Sonra mekân değişiyor. Onu bir bayırın üstünde yüksek bir yerde görüyorum. bayırın üstünde annesiyle birlikte bana bakıyor. Ben de bayırdan yukarıya doğru, ona ulaşmak için çıkıyorum. Fakat önüme engeller çıkıyor ama engelleri kolayca aşıyorum. Onun yanına vardığımda. annesi tamam git kızım diyor.Ve ben onu kucağıma alıyorum, kucağıma aldığım gibi kolayca iniyorum. Yorumlarsanız sevinirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir