Anasayfa / Genel / İki Renkli Örgü Bebek Yelek Modelleri

İki Renkli Örgü Bebek Yelek Modelleri

Bebeklerin kış aylarında en özel kıyafetleri olarak adlandırılan yelekler, iki renkli örnekleriyle  daha şirin ve farklı görünüyorlar. Bu yelekler hem erkek hem kız bebekleri için biraz farklı şekilde örülmekte olup bir yandan onların cinsine göre renk seçimi yapılmaktadır.

Erkek bebeklerine mavi, kız bebeklerine ise pembe en çok yakışan renklerdir. Bu yazımızda tek renk değil, iki renkli bebek yelek örneklerinin görsellerini sizlerle paylaşacağım.

Pembe ve beyaz kız bebeğinize çok yakışacakken, mavi ve beyaz ise erkek bebeğinize çok yakışacak. Aşağıda daha bir sürü alternatif var. Dilediğiniz örnekleri tercih edebilirsiniz.

Hem şiş ile örülen hem de tığ ile örülen modeller arasında her kesimden olan bayanların örebilmesi için hem ağır olan hem de oldukça kolay alternatifleri de yer almaktadır.

Bu kadar farklı olarak üretilen yeleklerin isteyenler için sepet, kareli, ekose, haroşa ya da lastikli olan modelleri yer almaktadır.

Tığlar ile her ne kadar zahmetli olsa bile yıldızlı olan modelleri de bebeklerin kış aylarında en sıcak şekilde kalmasını sağlayan yelekler arasında olmaktadır.

Bu modellerin içinde en çok rağbet gören kareli olan modeli yapmak ise en kolayı olarak yer alır. Bebeğinizin cinsiyetine uygun olan renkler ile örme işlemlerine başlayın.

Dört numara şiş üzerine yeni doğan bebekler için kırk ilmek ile başlarken bebeklerin boyutuna göre ilmek sayısı artabilir.

Bunların yanı sıra ön ve arka kısımları yaparken ilk bir renk ile beş tane sonra diğer renk ile beş tane olacak şekilde örün.

Bunlar beş yandan beş üstten olduğu zaman renk değişimi yapın. Örme işlemi bittikten sonra dikin ve isteğe uygun düğme ya da fermuar dikin.

Takıldığınız yerler olursa buradan bana bildirebilirsiniz. Elimden geldiğince siz değerli kardeşlerime yardımcı olmaya çalışırım.

Yazar: Asu Yıldırım

Merhabalar Ben Asu, Moda tasarım 2.sınıf öğrencisiyim. Okuldan vakit buldukça kadın hayat sitesinde bir çok konuda makaleler yazmaktayım.

Dikkatini Çekebilir!

Yakışıklı sevimli erkek bebek fotoğrafları

Yakışıklı erkekler her ne kadar tatlılıkları ile oldukça dikkatleri üzerine çekseler bile yapıları ile de …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir