Anasayfa / Güzelleşelim / Makyajsız Olmaz / Kapatıcı Nasıl Sürülür? Kapatıcı Çeşitleri Nelerdir?

Kapatıcı Nasıl Sürülür? Kapatıcı Çeşitleri Nelerdir?

Kapatıcı Nedir?
Kapatıcılığı fondötenden de yüksek olan bir ürün olan ‘kapatıcı’ yüzümüzdeki kusurları gidermemize olanak tanıyan, daha güzel ve çekici görünmemize yardımcı olan bir ürün!
Kimimiz kapatıcı kullanmayı tercih etmesek de aslında kapatıcı sayesinde daha aydınlık ve daha canlı bir sonuç elde edebilmemiz oldukça mümkün.

Peki, stick, krem, pot, kalem gibi farklı çeşitleri olan kapatıcılar ne işe yarıyor? Kapatıcıları nasıl sürmemiz gerekiyor?

• Kapatıcı; fondötenden önce kremden sonra cilde sürülmesi gereken bir makyaj malzemesi olma özelliği taşıyor. Kusurları kapatmada oldukça etkili olan kapatıcılar; nemlendirici krem kullanılmadığında yüzde maskemsi bir görüntünün ortaya çıkmasına neden oluyor. Bu yüzden de kapatıcıyı kaliteli bir nemlendiriciden sonra kullanmak gerekiyor.

• Fondötenlerin aksine kapatıcılar; cildin tümüne uygulanmıyor. Yüzünüzde kapatıcı uygulamanız gereken bölgeler; göz altları ve yara, sivilce izi vb. kusurların bulunduğu bölgeler olmalı. Kapatıcıyı tüm yüzünüze sürdüğünüzde yüzünüzün maske gibi görünmesine sebep olabilirsiniz.

• Şayet kapatıcıyı cildinizi aydınlatmak için kullanacaksanız; cilt renginizden birkaç ton daha açık bir kapatıcı kullanmalısınız!

• Kapatıcıyı sorunlu bölgelere sürdükten sonra fondöten sürme aşamasına geçebilirsiniz.

Kapatıcı Çeşitleri

• Krem kapatıcılar:
Diğer kapatıcılardan daha etkili olan krem kapatıcılar; yüze ve göz çevresine uygulamak için oldukça ideal ürünler.
Nemlendirici ve fondöten içerisine bir miktar krem kapatıcı koyarak da bu kapatıcıyı kullanabilirsiniz.

• Pot kapatıcılar:
Nemlendirici özelliği bulunan ve daha çok stick kapatıcılara benzeyen bu kapatıcılar; yoğun kıvamı ile en koyu lekeleri bile gizliyor.
Makyaj artistleri tarafından da yoğun ilgi gören bu kapatıcı; cildin daha homojen görünmesini sağlıyor.

• Stick kapatıcılar:
Yoğun dokusu bulunan stick kapatıcılardan en iyi sonucu almak için bu ürünü cildinizde aydınlatmak istediğiniz göz altı ve çene kısmına uygulamalısınız.
Stick kapatıcıların kıvamı oldukça yoğun olduğu için bu ürünü cildinize iyice yedirmeniz gerektiğini de söyleyebiliriz.

• Kalem kapatıcılar:
Göz çevresine uygulandığında koyu halkaları yok eden kalem kapatıcılar; cildin daha doğal görünmesine de aracılık ediyor.

Cildinizin daha aydınlık ve fresh görünmesi adına da bu ürünü tercih edebilirsiniz.
Kapatıcı satın alırken, ürünün cilt tipinize ve cilt renginize de uyumlu olduğundan emin olun! Aksi halde güzelleşeyim derken yüzünüzdeki kusurları daha da ortaya çıkarabilir ve daha kötü görünebilirsiniz.

Yazar: Yazar

Dikkatini Çekebilir!

Cilt Tipine Göre Allık Seçimi Nasıl Olmalı

Cilt Tipine Göre Allık Seçimi cildimizin daha canlı, daha güzel ve daha ışıl ışıl görünmesinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir