Anasayfa / Şifalı Bitkiler / Kilo Aldıran Besinler İbrahim Saraçoğlu

Kilo Aldıran Besinler İbrahim Saraçoğlu

Profesör Doktor İbrahim Saraçoğlu, kilo vermek isteyenlere olduğu kadar kilo almak isteyenlere verdiği beslenme önerileri ile de tanınmaktadır. İbrahim Saraçoğlu’nun kilo almak isteyenlere verdiği beslenme önerilerinin 1 ay boyunca düzenli olarak uygulanması halinde olumlu sonuçlar alınabilmektedir.

Karanfil: İbrahim Saraçoğlu’nun kilo aldırıcı kürüne başlamadan önce bir hafta boyuna her gün sabah ve öğle yemeği arasında 4 – 5 adet karanfilin yarım bardak suyla birlikte yutulması gereklidir.

Et Ürünleri: Kilo aldırıcı kür boyunca koyun eti, dana eti, balık ve tavuk gibi her tür etin yanında mutlaka bir tane pişmiş domates yenmelidir. Et yemeklerinin üzerine bolca kekik serpilmelidir.

Antep Fıstığı: Bir ay boyunca her gün 10 – 15 adet Antep fıstığı tüketilmelidir.

Haşlanmış Patates: Her öğle yemeğinde bir tane haşlanmış patates bulunmalıdır.

Sivri Biber: Bir ay boyunca her gün sivri biber tüketimi İbrahim Saraçoğlu kilo aldırıcı kürünün bir parçasıdır. Biberin acı olmaması gerekmektedir.

Melisa Çayı: Her akşam yemeğinden 2 saat sonra bir fincan melisa çayı içilmelidir.

Meyve: Hangi meyve olursa olsun mutlaka yoğurt içine doğranarak tüketilmelidir. Meyveler arasında özellikle beyaz üzüm ve muza ağırlık verilmelidir.

Tatlı: Tatlı çeşitlerinin üzerine tarçın serpilerek tüketilmesi gerekmektedir.

Zencefil: Kür boyunca her gün sabah kahvaltısı ve öğle yemeği arasında başparmağı büyüklüğünde bir kök zencefil demlenerek içilmelidir.

Ekmek: Kilo aldırıcı kür süresince tüm öğünlerde sadece kepeksiz beyaz etmek tüketilmelidir.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafından önerilen kilo aldırıcı kürün önemli gereklerinden birinin de her gün düzeli olarak 20 dakikalık yürüyüş yapılmasıdır.

Ayrıca, kür boyunca günde iki fincandan fazla çay içilmemesi, kahvenin bir fincanla sınırlanması gereklidir. Acı biber, turşu, karabiber gibi yiyecekler ile sütün tüketimine bir aylık kür boyunca ara verilmelidir.

Yazar: Asu Yıldırım

Merhabalar Ben Asu, Moda tasarım 2.sınıf öğrencisiyim. Okuldan vakit buldukça kadın hayat sitesinde bir çok konuda makaleler yazmaktayım.

Dikkatini Çekebilir!

Saç Elektriklenmesine Bitkisel Çözümler

Kadınların en büyük şikayetlerinden birisi olan elektriklenen saçlar, istenmeyen bir durumdur. Özellikle duştan sonra elektriklenen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir