Anasayfa / Şifalı Bitkiler / Kilo Almak İçin Şifalı Bitkiler Ahmet Maranki ve İbrahim Saraçoğlu

Kilo Almak İçin Şifalı Bitkiler Ahmet Maranki ve İbrahim Saraçoğlu

Sağlık açısından yararlı önerileriyle hemen herkesin gönlünü kazanan Ahmet Maranki ve İbrahim Saraçoğlu, zayıflama konusunda etkili yöntemlerin yanı sıra kilo almak isteyenler için de çeşitli tavsiyelerde bulunuyorlar.

Pek çok kişi zayıflamak için çeşitli yöntemler denerken; bazı kimseler de gerek iştahsızlık gerekse hareketli bir yaşam nedeniyle kilo alamamaktan şikâyet etmektedirler.

Kilo alamama nedenleri arasında en çok; düzensiz beslenme, uyku sorunları, günlük alınması gereken kalori miktarını sağlayacak bir beslenme düzeninin olmaması gibi sorunlar dile getirilmektedir.

Prof. Dr. Ahmet Maranki’nin kilo almak isteyenlere önerdiği şifalı bitki kürlerinden bahsetmek gerekirse;

Sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez çiçek balı ile karıştırılmış süt içmenin alışkanlık haline getirilmesi Ahmet Maranki’nin kilo almak isteyenlere ilk önerisidir.

Sabah ve ikindi vakitlerinde bolca üzüm suyu tüketilmesi de kilo almak konusunda gelişme kaydetmeyi sağlayacaktır.

Süt ve süt ürünlerine ağırlık verilmesi, özellikle de yoğurt tüketiminin arttırılması, düzenli egzersiz yapılması ve karbonhidratlı gıdalar ile proteine ağırlık verilmesi yine Ahmet Maranki’nin önerileri arasında yer almaktadır.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’da kilo almak isteyen hanımlara bir kür önerisinde bulunuyor. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun önerdiği küre başlamadan önce; bir hafta boyunca sabah kahvaltısı ile öğle yemeği arasında üç dört tane karanfilin çiğnenmeden yarım bardak su ile yutulması ve yedi gün sonunda ise küre başlanması gerekiyor.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun kilo aldırıcı küründe tüketilecek koyun, dana, tavuk veya balık etiyle birlikte mutlaka orta büyüklük bir domatesin pişmiş ya da ızgara yapılmış olarak yenmesi gerekiyor.

Öğünlerde sadece kepeksiz buğday ekmeğinin tüketilmesi de kürün gerekleri arasında yer alıyor. Ayrıca bir ay boyunca her gün on – on beş adet Antep fıstığı yenmesi kilo alma sürecinde etkili oluyor.

Meyvelerden ise daha çok beyaz üzüm ile muzun tercih edilmesi ve öğle yemeklerinde mutlaka bir tane haşlanmış patates tüketilmesi de Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun kilo aldırıcı küründe yer alan önerilerden bazıları.

Yazar: Asu Yıldırım

Merhabalar Ben Asu, Moda tasarım 2.sınıf öğrencisiyim. Okuldan vakit buldukça kadın hayat sitesinde bir çok konuda makaleler yazmaktayım.

Dikkatini Çekebilir!

Saç Elektriklenmesine Bitkisel Çözümler

Kadınların en büyük şikayetlerinden birisi olan elektriklenen saçlar, istenmeyen bir durumdur. Özellikle duştan sonra elektriklenen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir