Anasayfa / Güzelleşelim / Saç Bakımı / Kına İle Saç Boyama Renkleri

Kına İle Saç Boyama Renkleri

Bayanlar, saçlarının rengini sık sık değiştirmekten hoşlanırlar. Fakat saç boyama esnasında kullanılan boyalar, pek çok kimyasal maddeyi içeriyor. Bu sebeple kına ile saç boyamak, çok daha sağlıklı ve doğal sonuçlar oluşturuyor.

 Kına İle İstenilen Rengi Elde Etmek

Bilindiği üzere kına, kızıl renk yaratır. Fakat kınanın içeriğine katılacak olan bazı malzemelerle, istediğiniz saç rengini elde edebilirsiniz.

Eğer kına kullanıp bakır rengi elde etmek istiyorsanız, hazırladığınız kına karışımına soğan kabuğu suyu koymanız gerekiyor.

Bunun için önce iki tane soğanın kabuğunu, kısık ateşte yaklaşık bir on dakika kaynatın.

Daha sonra bu suyu, bir su bardağı kına, yarım çay bardağı zeytinyağı ve hatta daha da güçlü bir karışım için bir miktar da badem yağı ekleyerek karıştırın. Daha sonra saçlarınıza sürün.

Kınanın saç boyalarından farkı, uzun süre saçta kalması gerektiğidir. Bu uygulamayı bir gece önceden yapıp, sabah saçınızı yıkayabilirsiniz.

Bunu yapamıyorsanız, kınanın saçta yedi sekiz saat kadar kalması gerektiğini unutmayın.

 İstenilen Renkte Sağlıklı Ve Parlak Saçlar

Kına ile kırmızımsı bir kızıl elde etmek için bahsedilen karışıma, soğan suyu yerine bir miktar kırmızı şarap eklemeniz yeterli olacaktır.

Eğer şarap kullanmak istemiyorsanız, pancar suyu da katabilirsiniz. Bunu elde etmek için bir tane pancarı yumuşayana ve rengini tamamen suya bırakıncaya kadar kaynatmak gerekiyor…

Kına ile sarı saç elde etmek de mümkün oluyor. Sarı saç için bu kez kına karışımına sarı safran veya zerdeçal katmak gerekli.

Sarı safran çok pahalı bir ürün olduğundan, genellikle zerdeçal tercih edilir. Tercihiniz kına ile daha koyu renkler elde etmekse, bunun için yeşil ceviz kabuğunu veya ceviz yaprağını kaynatarak, kınaya ekleyebilirsiniz. Bu işlem için siyah çay da etkili oluyor.

Yazar: Asu Yıldırım

Merhabalar Ben Asu, Moda tasarım 2.sınıf öğrencisiyim. Okuldan vakit buldukça kadın hayat sitesinde bir çok konuda makaleler yazmaktayım.

Dikkatini Çekebilir!

Saç Açıcı Doğal Yöntemler, Evde Bitkisel Saç Açma Yöntemleri

Saçlarında değişiklik yapmak isteyen ama boyanın yıpratmasından çekinenler için bitkisel saç açma yöntemleri bulunmaktadır. Evinizdeki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir