Anasayfa / Güzelleşelim / Kirpik Perması Nedir, Nasıl Yapılır, Yaptıranlar Memnun mu?

Kirpik Perması Nedir, Nasıl Yapılır, Yaptıranlar Memnun mu?

Özel perma makaraları ile yapılan ve kirpiklere kavis kazandırmasını sağlayan bakım işlemine kirpik perması adı verilmektedir.

Kirpik perması yapılarak kirpiklerin belirli bir süre içinde kıvrık kalması sağlanabilmektedir.

Kirpiğin uzunluğuna ve yapısına göre etkisi değişebilen kirpik perması, etkili bakışlar ve dikkat çekici gözler için son zamanlarda sıklıkla başvurulan kozmetik yöntemlerden biri haline gelmiştir.

Kirpikler, vücutta yer alan tüyler içinde en zor şekil verilenleridir. Doğal yollarla kirpiklere kalıcı kavisler verilmesi bir hayli zor olduğundan, kirpik perması kirpiklerin bir süre için kıvrık kalmasını sağlamaktadır.

Kirpik Perması Nasıl Yapılır?

Kirpik perması, yaklaşık olarak bir saat süren bir işlemdir. Kirpik perması için kirpiklerin boyuna uygun bigudilerin seçilmesi önemlidir.

Kirpik bigudisinin uygun boyda seçilmemesi halinde kirpikler istenilen formu kazanmayabilir.

Kirpiklere özel bir solüsyon uygulanarak kirpik uzunluğuna uygun boyda kirpik bigudisine sarılır.

Bazı solüsyonların özelliğine göre işlem sırasında hava ile teması önleyecek şekilde maske kullanılması gerekebilmektedir.

Kullanılan solüsyonların dermatolojik olarak test edilmiş ve taze olması hem göz sağlığı hem de elde edilecek sonuç açısından son derece önemlidir.

Kirpik permasının uygulanması sırasında kirpiklerin zarar görmemesi için mutlaka uzman kişilerce uygulanması gereklidir.

Kirpik permasının ilk kez uygulanmasından sonra 1 – 1,5 ay kadar etkisini sürdürdüğü görülürken;  ikinci uygulamada etki süresi 2 – 3 aya kadar uzayabilmektedir. Süre sonunda ise; kirpikler açılarak eski haline dönecektir.

Kirpik Perması Yaptıranlar Memnun mu?

Kirpik permasının, özellikle günlük bakımına önem veren ancak zaman sorunu olan kişiler için çok tercih edilen bir yöntem olduğu görülmektedir.

Kirpik perması yaptıranlar; permanın etkisini sürdürdüğü süre boyunca son derece rahat ettiklerini ve herhangi bir yan etkisiyle de karşılaşmadıklarını ifade ediyorlar.

Yazar: Asu Yıldırım

Merhabalar Ben Asu, Moda tasarım 2.sınıf öğrencisiyim. Okuldan vakit buldukça kadın hayat sitesinde bir çok konuda makaleler yazmaktayım.

Dikkatini Çekebilir!

Kirpik Ekimi Nasıl Ve Nerede Yapılıyor?

Kirpik Ekimi Nasıl Yapılıyor? Daha gür, daha gösterişli ve gözlerinizin güzelliğini ortaya çıkaran mükemmel kirpiklere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir