Anasayfa / Yaşama Dair / Klima seçiminde Dikkat Edilecek Hususlar

Klima seçiminde Dikkat Edilecek Hususlar

Klima tercihleri, kış ve yaz aylarındaki hava değişimlerinden sıyrılabilmemiz için önemlidir. Bundan dolayı da hem işimizi gören, hem kaliteli hem de tasarruflu olan modelleri seçmemiz, klimaları en etkili şekilde kullanmamızın önünü açacaktır.

Bundan dolayı da klima seçerken, yaz aylarında iyi soğutma özelliği olması ve ayrıca kış aylarında iyi ısıtabilme özeliğine göre iyi tercihler yapılmalıdır.

Klima seçiminde Dikkat Edilecek Hususlar

• Marka önemlidir. Fakat markanın pek çok klima modeli bulunabilir. Bu modellerden, nemi iyi ayarlayan, oldukça akıllı fonksiyonları barındıran ve iyi garanti süresine sahip olanlar tercih edilmelidir. Servis hizmetleri de mutlaka iyi ve sizin beklentilerinizi karşılayan yapıda olmalıdır,

• Klimanın çalışma kapasitesi bilinmelidir. Kapasite oda ile uyumlu olduğunda etkili olur. Küçük oda için büyük ve büyük oda için küçük kapasiteler işlevsiz kalacak ve klimadan istenilen verimin alınamamasına neden olacaktır.

• Her zaman A enerji sınıfı olan klimalar seçilmelidir. Bu uzun süreçte, faturalarınız geldiğinizde sizi üzmeyen bir görüntüyü sağlar,

• Klimanın kalitesi ve çalışma fonksiyonları önemlidir. En az ses çıkaran ve sizi rahatsız etmeyen türden klimaları ilk başta tercih etmelisiniz.

• Klimalarınızı seçerken R 410 A gazının bulunmasına özen göstermeniz, doğayı koruma ve çevreyi kirletmeme adına iyi bir hassasiyet olacaktır,

• Klima seçimlerinizde ayrıca odanın havasının iyi temizlenmesi isteniyorsanız bunun için Neo Plasma sisteminin bulunup bulunmadığına da özen gösterilmelidir,

Buna ek olarak ne kadar çok özellik varsa o kadar iyi olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle kendi kendine kapatma özelliğinin bulunması, esme yönlerinin belirlenmesi, üfleme hızlarının ayarlanması ve diğer tüm fonksiyonlara da dikkat edilmelidir.

Eğer ki iyi verim istiyor ve tasarruf yolunda bir seçim arıyorsanız, tüm bunları klima seçerken incelemeniz size daha etkili bir memnuiyet sağlayacaktır.

Yazar: Asu Yıldırım

Merhabalar Ben Asu, Moda tasarım 2.sınıf öğrencisiyim. Okuldan vakit buldukça kadın hayat sitesinde bir çok konuda makaleler yazmaktayım.

Dikkatini Çekebilir!

Evlilik Yüzüğü Hangi Parmağa Takılır?

Evlilik Yüzüğü Hangi Parmağa Takılır Neden? Çiftler arasındaki sevgi, saygı ve sadakati sembolize eden evlilik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir