Anasayfa / Dekor / Küçük Oda Dekorasyonu

Küçük Oda Dekorasyonu

Aslında ilk bilinmesi gereken evinizin ya da odalarınızın küçük olması için sıkıntıya düşmemeniz. Çünkü her şeyin güzel bir yol ile çözümü bulunur ve bunlar küçük evler içinde geçerlidir.

Önemli olan yaşam alanınızı etkin kullanabilmeyi ve ona en iyi zevklerinizi yansıtabilmenizdir. Çünkü size uygun olan adımları atarsanız, küçük evinizin aslında ne kadar büyük olduğunu ve işlevsel bir kullanıma sahip olduğunu da görebilirsiniz.

Eğer ki küçük bir salonunuz varsa;

Salonlar için temel koltuk, televizyon ve masa gereksinimlerini tek işlevli değil, birden çok işlevli halde yapabilmek gerekir.

Yani mutlaka bir masanız varsa, o masa katlanabilir ve açılabilir türden olarak 1 kişilikten 4 kişilik olabilmelidir.

Aynı şekilde koltuğunuzun parça parça birbirine monte edilebilmesi ya da yataklı olması ve bazasının da bulunması yine size yarar sağlayacak alternatifler arasında yerini alıyor.

Televizyonu duvara monte ettirmek ve etrafına uygun boyutlarda raf yaptırmakta yine alandan kazanmak için önemlidir.

Kilimler kısa ve renkli olmalı ve yine aynı şekilde halı kullanıyorsanız, perdeleriniz bulunuyorsa, bunlarında açık tonlarda olması, salonunuzu daha geniş gösterecektir. Çok fazla mobilya almak değil, az mobilya ile çok işlevsel düşünmek önemlidir.

Eğer küçük bir yatak odanız varsa;

Yatak odanızı da size özel ve oldukça fonksiyonlu hale getirmeniz mümkündür. Bunun içinde renk ile başlayarak açık tonları ele almalı ve duvar renklerini buna göre belirlemelisiniz.

Depolama alanı için en uygun fonksiyonlar, çekmece sistemleri, duvardaki ölü alanların değerlendirilmesi ve yatak bağına bazı raflı sistemlerdir.

Ayrıca yatağın bazalı olması, depolama alanında size epey bir imkan verecektir. Yatağın baş hizasındaki duvar alanına da raflı ve modern dolaplar yaptırırsanız, depolama alanında beklentinizi yine en iyi şekilde bulabilirsiniz.

Yazar: Asu Yıldırım

Merhabalar Ben Asu, Moda tasarım 2.sınıf öğrencisiyim. Okuldan vakit buldukça kadın hayat sitesinde bir çok konuda makaleler yazmaktayım.

Dikkatini Çekebilir!

Parke Rengi Nasıl Seçilir?

Parke bir evin algısı, düzeni ve genel mimarisinin en önemli parçalarından bir tanesidir. Eğer ki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir