Anasayfa / Şifalı Bitkiler / Kulak Çınlamasına Ne İyi Gelir, Doğal Çözümler

Kulak Çınlamasına Ne İyi Gelir, Doğal Çözümler

Dışarıdan bir ses olmaksızın insanın kafasının içinde seslerin yankılanması olarak tanımlanabilecek kulak çınlaması uzmanlarca bir hastalık olarak tanımlanmasa da kimi zaman hayat kalitesini düşüren boyutlara ulaşabiliyor.

Kulak çınlamasına iyi gelen bitkilerle rahatsızlığın düzeyini düşürmek mümkün olabilmektedir.

Kulak Çınlamasına Bitkiler

Ananas: Enfeksiyondan kaynaklanan kulak çınlamalarında günde 250 ml ananas suyunun bir aç boyunca düzenli olarak içilmesi inflamasyonu azaltacaktır.

Elma Sirkesi: Anti enflamatuar özellikler içeren elma sirkesi kulak enfeksiyonu nedeniyle oluşan kulak çınlamalarında etkili olmaktadır.

Bir bardak ılık suya eklenen bir yemek kaşığı elma sirkesi her gün tüketilebilir.

Kuru Meyveler: Kuru meyveler, kan dolaşımını desteklemekte yardımcı olma özellikleri nedeniyle kulak çınlamasını önlemekte yararlanılabilecek besinlerdendir.

Kurt Üzümü: antioksidalar açısından zengin kurt üzümünün günde iki kez tüketilmesi kan akışını destekleyerek kulak çınlamasını da önlemeye yardımcı olur.

Gingko Biloba: Kulak çınlamasının azalmasında yardımcı olan gingko biloba, kan akışını arttırma ve damarlarda oluşan iltihabı azaltmakta etkilidir.

Hint Yağı: Bağışıklık sistemini güçlendire hint yağının anti bakteriyel ve anti inflamatuar özellikleri vardır.

Kekik: Anti viral, anti bakteriyel ve anti inflamatuar özellikler içeren kekik demlenerek içildiğinde kulak çınlamasının azalmasına yardımcı olacaktır.

Kulak Çınlaması İçin Evde Hazırlanabilecek Kürler

Soğan Kürü: Kaynamakta olan 1,5 su bardağı kadar suyun içine kabuğu soyulmuş bir kuru soğan dörde bölünerek atılır ve 5 dakika kadar kısık ateşte kaynatılır.

Ilıdıktan sonra süzülerek içilen soğan kürüne sabah ve akşam aç karnına içmek suretiyle 15 gün boyunca devam edilir.

Testere Dişli Aslan Pençesi Kürü: 1 bardak su kaynatılarak içine 4 – 5 gr kadar Alchemilla Vulgaris bitkisi atılara 6 dakika demlenmesi beklenir.

6 dakika sonra süzülerek ılımaya bırakılır. Hazırlanan kürün 1 ay boyunca günde iki defe tüketilmesi gereklidir.

Yazar: Asu Yıldırım

Merhabalar Ben Asu, Moda tasarım 2.sınıf öğrencisiyim. Okuldan vakit buldukça kadın hayat sitesinde bir çok konuda makaleler yazmaktayım.

Dikkatini Çekebilir!

Saç Elektriklenmesine Bitkisel Çözümler

Kadınların en büyük şikayetlerinden birisi olan elektriklenen saçlar, istenmeyen bir durumdur. Özellikle duştan sonra elektriklenen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir