Anasayfa / Şifalı Bitkiler / Maydanoz Limon Kürü Sivilce İçin

Maydanoz Limon Kürü Sivilce İçin

Maydanoz ve limon kürü son zamanlarda sivilceleri söndürmek için kullanılan bir yöntemdir. Maydanoz, içerisinde bulundurduğu C vitamini bakımından sivilceleri kısa bir süre içerisinde kurutur. Maydanoz ve limon kürü hem sivilceler hem de cilt lekeleri için etkilidir.

Cildin yaşlanmasını önleyen vitaminleri içerisinde bulundurur. Maydanoz limon kürünü ister tüketerek isterseniz de cildinizin üzerine uygulayarak kullanabilirsiniz.

Bu kür, düzenli olarak yapıldığı takdirde karşılığını almaya başlayacaksınızdır. Maydanoz ve limon normalde de tüketimi faydalı olan besinlerdir.

Bu yüzden sivilce için kullanmanızda -eğer ciddi bir cilt probleminiz yoksa- bir sorun teşkil etmez.

Sivilce İçin Yapılan Maydanoz Limon Kürünün Malzemeleri

♦ 15 veya 16 adet maydanoz

♦ 1 adet limon

♦ 1 bardak ılık su

Sivilce için Yapılan Maydanoz Limon Kürünün Tarifi

Her evde bulunan malzemelerle yapabileceğiniz maydanoz ve limon kürünün tarifi de oldukça basit.

Tarifi basit fakat maydanoz kürünün cilde faydası oldukça etkilidir. Bu tarifi hazırlamak için blenderinizin olması yeterli olacaktır.

Blenderinizin içine belirtilen adette maydanozları koyuyorsunuz. Ardından 1 adet limonu sıkabildiğiniz kadar sıkın.

En sonunda ise 1 bardak ılık suyu ekleyin. Blenderinizi çalıştırın ve yemyeşil olana kadar bu işleme devam edin.

Karışım yeşil bir renk aldığında ve parçacıklar iyice küçüldüğünde kürümüz hazır demektir.

Maydanoz Kürü Tarifi Nasıl Uygulanır?

Maydanoz kürü, önerilen zamanlarda uygulandığı takdirde faydasını gösterir. Blenderde hazırladığımız yeşil kür, her sabah kahvaltıdan 15 dakika önce içilmelidir.

Karnımız tamamen aç olmalıdır. Bu işlem tam 15 gün boyunca devam etmelidir. Eğer karaciğerinizde yağlanma gibi problemler varsa bu kürü 5 gün aralıklarla uygulamanız daha sağlıklı olacaktır.

Bu maydanoz kürü tüketilme haricinde cildin üzerine sürülerek de uygulanabilir. Her sabah ve akşam yüzünüze sürdüğünüz kür, 15 dakika boyunca cildinizde kaldıktan sonra soğuk suyla durulanır. Bu işlem de 15 gün boyunca devam ederse faydası görülür.

Yazar: Asu Yıldırım

Merhabalar Ben Asu, Moda tasarım 2.sınıf öğrencisiyim. Okuldan vakit buldukça kadın hayat sitesinde bir çok konuda makaleler yazmaktayım.

Dikkatini Çekebilir!

Saç Elektriklenmesine Bitkisel Çözümler

Kadınların en büyük şikayetlerinden birisi olan elektriklenen saçlar, istenmeyen bir durumdur. Özellikle duştan sonra elektriklenen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir