Anasayfa / Giyim / Mezuniyet Balosu Kıyafetleri

Mezuniyet Balosu Kıyafetleri

Mezuniyet, öğrenim hayatının belki de finali ya da başka bir eğitim hayatına geçişin önemli simgelerinden biri olmaktadır.

Uzun soluklu ve çeşitli zorluklarla geçirilen onca dönemler en sonunda birlikteliğin yaşandığı o özel günde çok daha değerli olmaktadır.

Bundan dolayı da mezuniyet balosu için en güzel şekilde giyinmek ve o günü iyi hatırlamak, herkesin gönülden isteyeceği noktalar arasında olduğunu biliyoruz.

Bayanlar için elbette elbise seçimleri ilk ön plandadır ve önemlidir. Uzun süreden beri düşünür ve o günün en iyi şekilde geçmesi için planlamaların sağlandığını da her açıdan söyleyebiliriz.

Mutlaka mezuniyet elbisesini seçerken, nerede yapılacaksa ona göre bir elbise seçmek daha yararlı olacaktır.

Buna uygun abartılı olmayan, sade ve sizi zarif gösterecek türden bir elbiseyi eğer ki açık havada yapılacaksa tercih etmenizde yarar vardır.

Çünkü havadan kaynaklı olarak elbiseniz ve yaptığınız makyaj sizi bir süre sonra rahatsız edebilir.

Genel de kapalı alanlar için daha gösterişli elbise modellerinin seçilmesinde yarar olduğunu söyleyebiliriz.

Burada havadan kaynaklı sorun olmayacağı için kendinizi çok daha özgür hissederek gösterişli elbise, takılar ve ayakkabılar tercih edebilirsiniz.

Vücut tipiniz elbetteki elbise seçimlerinizde önemli bir kaynak olmalıdır. Eğer kısa bir boyunuz varsa bunun için topuklu ayakkabı ile desteklenen elbiselerinizin daha kısa olmasına ve göğüs altında kabarmasına özen göstermelisiniz.

Eğer ki kilonuz varsa o zaman kabarık olmayan, daha düz şekilde aşağıya inen ve koyu renk modelleri seçmek yararlı olacaktır.

Erkeklere değindiğimizde ise, mezuniyet için daha sınırlı görülebilen ama o gün için oldukça şık görünecekleri tercihleri de vardır.

Bunun için takım elbise idealdir. Fakat yaşa uygun olarak takım elbise giyilmesi ve birazda spor modellerine kaçılması ve yine şık bir saat takılması o geceye yakışır bir hava katacaktır.

 

Yazar: Asu Yıldırım

Merhabalar Ben Asu, Moda tasarım 2.sınıf öğrencisiyim. Okuldan vakit buldukça kadın hayat sitesinde bir çok konuda makaleler yazmaktayım.

Dikkatini Çekebilir!

Tayt Nasıl Giyilir?

Tayt günümüz modasının önemli parçalarından ve destekleyici unsurlarından bir tanesi olmaktadır. Özellikle sokaklarda da giyinerek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir