Anasayfa / Giyim / Mezuniyet Kıyafetim Nasıl Olmalı

Mezuniyet Kıyafetim Nasıl Olmalı

Mezuniyetin önemini hepimiz biliriz ve bu bizi en çok heyecanlandıran hususların başında gelmiyor mu? Özellikle o gün için güzel görünmek ve oldukça farklı olmak unutulmaz bir anının parçalarından birini taşıyor.

Bundan dolayı da güzelliğimize güzellik katmak için, o güne yakışır en şık, modaya uygun ve size özgü olan, belki de tamamen sizi yansıtan elbise eminiz ki sizi fazlasıyla hoşnut edecektir.

Belki hazır elbiseler, sizin tam olarak istediğinizi keşfetmenizde biraz engel oluşturabilir. Bundan dolayı da belki çevrenizde bulamadığınız bir elbise modelini en güzel haliyle diktirme olanağınız olduğunu da unutmayın.

Yapmanız gereken mezuniyet gecenizde giymek istediğiniz elbiseyi seçmeniz. Bunun ardından aynısını ya da sizin şöyle olsun böyle olsun ya da şunlar olmasın gibi eklemelerinizi tabi ki de belirleyebilirsiniz.

Burada önemli olan sizin isteğinizdir. Ayrıca işini iyi bilen ve modayı takip eden tasarımcıların zihin fikirlerinden de yararlanmaktan da geri kalmamalısınız. Önemli olan size ait olacak özel bir elbiseyi, hayatınız boyunca hatırlayacağınız o gecede giyebilmektir.

Her bir kızın narin görüntüsünü süsleyen zarif yapısı, elbisesiyle daha da belirgin olur. Bundan dolayı da ilgi odağı olmanın sadece sizin tercihlerinize göre olabileceğini de unutmayın.

Siz, mezuniyet gecenizde zarifliğin tanımını sağlayın ki, erkeklerin ve hatta diğer kızların bile ilgisini çekebilesiniz. Siz güzelseniz, gözler güzeli de elbet o gecede bulacaktır.

Mezuniyet Elbisesini Nasıl Seçmelisiniz?

Direkt olarka bu sorunun sizler için yanıtını verecek olursak;

Kumaşın rengi ve kalitesi gerçek anlamda elbisenin üzerinde durması için önemlidir.

Mezuniyet gecesinde renk sınırınızın olmadığını bilin. Parlak ve cafcaflı olan renkleri seçebilirsiniz. Belki turuncu, belki nil yeşili ya da fuşya gibi renkler iyi tercih olabilir,

Size uygun gelen zarif duran, tamamıyla saflığınızı ortaya çıkaran elbiseler de seçebilirsiniz.

Genelde transparan türündeki elbiselerden, elbiseniz ile uyumlu ayakkabı ile takılardan ve mutlaka vücut tipinize göre bir elbise seçmeye her zaman özen göstermeyi de ihmal etmeyin.

      

Yazar: Asu Yıldırım

Merhabalar Ben Asu, Moda tasarım 2.sınıf öğrencisiyim. Okuldan vakit buldukça kadın hayat sitesinde bir çok konuda makaleler yazmaktayım.

Dikkatini Çekebilir!

Tayt Nasıl Giyilir?

Tayt günümüz modasının önemli parçalarından ve destekleyici unsurlarından bir tanesi olmaktadır. Özellikle sokaklarda da giyinerek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir