Anasayfa / Dekor / Modern Salon Dekorasyonu

Modern Salon Dekorasyonu

Yaşadığımız yuvamız bizim için önemlidir ve bu öneme kendi zevklerimiz ile günümüz modasına uygun tasarımlarla buluşturabiliriz.

Bunun içinde evimizin aslında temel kalbi olan salonu en iyi şekilde modernize yapıda dekor etmek mümkündür.

Konforu sağlayarak, şık ve estetik görüntüleri de katarak, salonu bizim için bambaşka bir diyar haline getirmemiz uzak bir ihtimal değildir.

İyi bir modern salon dekorasyonu için;

Renkleri birbiri ile uyumlu, anlaşılabilir ve iç açan tonlarda ele almak gerekiyor,

Çok fazla mobilya ve aksesuar olması modern bir algı değildir. Bu boğuk ve kalabalık bir görüntü sağlayarak, salondaki esnekliği dağıtır. Bu yüzden az ve öz olan aksesuarlar tercih edilmelidir,

Koltuğun rengi eğer ki gri ise, halınızı siyah tonlarında seçebilir ve perdenizi ise yine beyazın tonlarında ele alabilirsiniz. Burada önemli olan tüm mobilya ve eşyalarınızın renklerinin birbirini tutmasıdır,

Koltuklar yine modaya uygun olarak alınabilir. Pek çok tasarım yapısına uygun koltukları, en iyi ve hoş görünen televizyon ünitelerinin karşısına yerleştirerek, düzenleyebilirsiniz.

Işıklandırma sistemi kilit noktadır. Hem ayaklı hem de asılabilir ışıklandırma sistemleri, salonun modern havasını en iyi şekilde yansıtır.

Genel hatlarıyla eğer ki modern bir salon istiyorsanız, mobilyalarınız ile diğer tüm eşyalarınızın uyumlu olması gerekir.

Mobilyanın fiziki görünümü kadar işlevsel fonksiyonlarının da önemli olduğunu unutmamalısınız.

Eğer ki vazgeçemediğiniz birkaç antika varsa, hepsi üzerinde yoğunlaşmadan sadece birini duvara asarak ya da bir sehpanın üzerine yerleştirerek, tüm algıyı ona çevirebilirsiniz.

Çok fazla değil çok az olan ve ilgi çekebilecek türden tasarımları baz alarak salonunuzu tasarlamanız mümkündür.

Temel olarak tabloları mutlaka canlı renkler olan desenler üzerinden seçmelisiniz. Her zaman yapay dahi bile olsa bir ya da iki çiçeği en uygun motif alanına da serpiştirmeniz güzel bir görüntüyü yakalayabilmenize olanak verecektir.

Yazar: Asu Yıldırım

Merhabalar Ben Asu, Moda tasarım 2.sınıf öğrencisiyim. Okuldan vakit buldukça kadın hayat sitesinde bir çok konuda makaleler yazmaktayım.

Dikkatini Çekebilir!

Küçük Oda Dekorasyonu

Aslında ilk bilinmesi gereken evinizin ya da odalarınızın küçük olması için sıkıntıya düşmemeniz. Çünkü her …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir