Anasayfa / Dekor / Modern Tarz Dekorasyon

Modern Tarz Dekorasyon

Evler, bizlerin yaşam alanı, dinlenme yeri ve huzur bulduğumuz çok önemli değerlere sahip bölgesidir. Bu bölgeyi en iyi şekilde dizayn etmek ve modernize yapıya kavuşturmak elbette bizim elimizdedir.

Buna uygun olarak bütçemizi ayarlayarak, mutlu hissedeceğimiz bir yaşam alanını en iyi içtenlikle oluşturabilir ve düzenleyebiliriz.

Modern tarz dekorasyon için;

Size özel ve sizin tercihlerinize göre bir ev olmasını hayal edin. Bunun içinde herşeyi ile modern ve günümüzde tercih edilen mobilyalar kullanın.

Ferah ortam, açık tonlar, açık tonları zıtlayan koyu aksesuar ve çerçeveleri bir arada kombine edin. Renk seçimleri çok önemlidir ve her zaman gözünüzü yormayan tercihlere ilk adımlarınızı atın.

Kendinizi sınırlamanın bir imkanı yok. Anılarınızı barındıran herşeyi evinizde dekor olarak kullanabilirsiniz.

Bunun için sade motiflerle bazı farklı temaları barındıran objeleri, evinizin en temel simgesi haline getirin.

Evinizde her zaman işlevsel mobilyalara önem verin. Küçük ama pek çok olanağı veren mobilyalar, evinizin rahatlamasına katkı sağlayacaktır.

Koltuklarınızda ya da baba koltuğunda küçük farklı desenli yastıkları baz alın.

Tabloların büyük ya da birden fazla küçük olacak şekilde her birinin geometrik desenleri olması da özen gösterebilirsiniz.

İlk olarak eski tarz ya da oryantal modellerden uzak durun. Günümüzü takip edin ve buna göre düşünce şeklinizi geliştirin.

Kısacası yapacağınız herşey, size evinizde istediğiniz etkiyi verecektir. Özellikle aydınlatma unsurları da ayrıca düşünülmeli ve kuru aydınlığa neden olabilecek lambalardan uzak durmalısınız.

Gece evinizde iki farklı renklendirme kullanabilirsiniz. Mavi spot ya da parlak sarı tonları ya da tercihe göre iyi ışık yapan beyaz lambalar, evinizin ışıklandırması noktasında en önemli noktayı oluşturur.

Ayrıca mutfağınız her zaman renkli olsun. Hem dekoratif olsun hem de her zaman işlevsel olan türdeki eşyaları tercih edin.

Yazar: Asu Yıldırım

Merhabalar Ben Asu, Moda tasarım 2.sınıf öğrencisiyim. Okuldan vakit buldukça kadın hayat sitesinde bir çok konuda makaleler yazmaktayım.

Dikkatini Çekebilir!

Küçük Oda Dekorasyonu

Aslında ilk bilinmesi gereken evinizin ya da odalarınızın küçük olması için sıkıntıya düşmemeniz. Çünkü her …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir