Anasayfa / Giyim / Nişan İçin Elbise Önerileri

Nişan İçin Elbise Önerileri

Nişan, evliliğin ilk öncelikli adımlarından bir tanesidir. Önemidir ve hayatınızın her anında hatırlayacağınız bir dönemi de kapsar.

Bu yüzden nişanınızda en güzel şekilde görünmek, şık olmak ve vücut yapınıza uygun elbise seçmenin birden fazla önemi ve hissiyatı olduğunu unutmamalısınız.

Nişan için tercih edilebilecek ten renginize elbise önerilerine sizler için baktığımızda;

Esmer bir teniniz bulunuyorsa ve saçlarınızda buna oranla koy ise, bej, kırmızı, neon tarzı renkler, beyaz ya da koyu gri ile pudra pembe renklerini belirleyebilirsiniz.

Ten renginiz eğer ki kumral ise ve saçlarınızda aynıysa o zaman lacivert, mavi, koyu mavi, mor, kırmızı tonları, siyah ve siyah tonları ile su yeşili renklerini seçebilirsiniz,

Açık bir teniniz varsa o zaman elbisenizi, yeşil ve açık yeşil tonları, bordonun çeşitli tonları,kırmızının açık ve koyu tonları arası, pembe renkleri ile koyu sarı tonlar seçilebilir.

Nişan için tercihlerinizi vücut ölçülerinizi baz alarak yapın. Bunun için ise;

İnce belli bir yapınız varsa, basen alanı fazla ve göğüsleriniz normal ölçüde ise bunun için basenleri örmek adına düz olarak inen ince türde elbiseler seçilebilir.

Omuz yapınız geniş ise kalın askılı model türlerini seçerek giyebilirsiniz.

Göbek alanında fazlalığınızın olduğunu düşünüyorsanız bunun içinde göğüs altında toplaşan ve oranda aşağıya inen elbise modelleri daha uygun olacaktır

Göğüs bölümleriniz eğer ki iri ve büyük ise, onun içinde V türü yakalı elbiseleri tercih etmeniz elbisenin daha hoş ve boğuk yapıda durmamasını sağlayacaktır. Ayrıca göğüs bölgesini de daha iyi gösterecektir.

Eğer ki göğüs odaklı bir elbise istiyorsanız, bunun için göğüs alanını kaldıran destekli sütyen modellerini tercih edebilirsiniz.

Her zaman bedeninize uygun olan elbise modellerini bularak, nişanınızın özel anını her zaman koruyabilir ve o günü giyim konusunda endişe yaşamadan geçirebilirsiniz.

 

Yazar: Asu Yıldırım

Merhabalar Ben Asu, Moda tasarım 2.sınıf öğrencisiyim. Okuldan vakit buldukça kadın hayat sitesinde bir çok konuda makaleler yazmaktayım.

Dikkatini Çekebilir!

Tayt Nasıl Giyilir?

Tayt günümüz modasının önemli parçalarından ve destekleyici unsurlarından bir tanesi olmaktadır. Özellikle sokaklarda da giyinerek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir