Anasayfa / Şifalı Bitkiler / Öksürüğe İyi Gelen Bitki Çayları Hangileridir?

Öksürüğe İyi Gelen Bitki Çayları Hangileridir?

Öksürük problemi ile karşılaştığınızda yakıcı ve sıcak çay tiplerinden faydalanmanız oldukça verimli olacaktır. Kullandığınız çayın içerisinde zencefil, nane ve limon gibi maddeler bulunduğunda öksürük sorununuz kısa zamanda çözülecektir.

Bu çayların içerdiği vitamin ve mineraller sayesinde öksürük probleminizden kökten kurtulabilmeniz mümkün olacaktır.

Nezle, grip gibi nedenlerle yaşanan öksürük problemleriniz için bitki çayları faydalı olacaklardır.

Zencefil çayı: Soğuk algınlıklarına bağlı olarak gelişen öksürük problemlerinizde mutlaka zencefil içerikli ürünlerden yararlanmanız gerekmektedir.

Zencefili rendeleyerek sıcak su içerisine eklemeniz öksürük karşıtı bir çay üretmeniz için yeterli olacaktır.

Suyun rendelediğiniz zencefiller ile 10-15 dakika boyunca demlenmesini bekledikten sonra zencefil çayınızı içerek soğuk algınlıklarına bağlı olarak gelişen öksürük problemlerinden kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

Nane Çayı: Nane çayının soğuk algınlıkları ve yüksek ateş gibi rahatsızlıklarda ne kadar etkili olduğu halk tarafından bilinir. Nane çaylarının hem psikolojik hem de fiziksel etkileri bulunur.

Depresyona yakalanma ihtimalini düşüren ve soğuk algınlıklarına karşı sizleri koruyan nane çayı, öksürük problemi için de kullanılır.

Nane çayını standart yöntemler ile demledikten sonra nane çayı içerisinde bir kaşık bal eklemeniz, öksürük probleminden daha kısa sürede kurtulabilmenize yardımcı olacaktır.

Nane çayı içerisine 2 çay kaşığı limon suyu eklemeniz durumunda öksürük kaynaklı boğaz aşınmanız giderilecektir.

Adaçayı: Adaçayı bölgesel ağrıların tedavisinde sıklıkla kullanılır. Boğaz ağrısı, yoğun öksürük ve boğaz yanması durumunda adaçayını 10-15 dakika boyunca demleyerek bu problemlerden kısa sürede kurtulabilirsiniz.

Kuru öksürüğe karşı boğazı yumuşatabilmek üzere en etkili çay tipi kuşkusuz adaçayıdır.

Civanperçemi: Civanperçemi çayı öksürüğünüzün yumuşaması ve öksürük sebebiyle boğazınızda oluşan yanmanın giderilmesini sağlar.

Civanperçemi çayı ile kısa sürede sizleri büyük oranda rahatsız eden  öksürük probleminizden kurtulabilirsiniz.

Yazar: Asu Yıldırım

Merhabalar Ben Asu, Moda tasarım 2.sınıf öğrencisiyim. Okuldan vakit buldukça kadın hayat sitesinde bir çok konuda makaleler yazmaktayım.

Dikkatini Çekebilir!

Saç Elektriklenmesine Bitkisel Çözümler

Kadınların en büyük şikayetlerinden birisi olan elektriklenen saçlar, istenmeyen bir durumdur. Özellikle duştan sonra elektriklenen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir