Anasayfa / Şifalı Bitkiler / Öksürük İçin Bitkisel Çözüm Ahmet Maranki

Öksürük İçin Bitkisel Çözüm Ahmet Maranki

Özellikle kış aylarında çoğumuzun sorunu haline gelir öksürük. Hatta çoğu zaman sizi ve evinizdeki diğer bireyleri e uyutmaz. Ancak bunun tedavisi çok zor değil doğa her şeyde olduğu gibi öksürük tedavisinde de sayısız reçetelerle yanınızda duruyor.

İlk olarak karabiberi deneyebilirsiniz. Her ne kadar buruna kaçtığında hapşırtıyorsa da öksürük için kesin çözümlerden biridir.

Üstelik bal ile karıştırırsanız doğal bir antibiyotik elde edersiniz, kan dolaşımını hızlandırır ve balgam söktürürsünüz.

Bunun için 1 çay kaşığı karabiberi 2 yemek kaşığı doğal bal ile karıştırın. Üzerine kaynamış su dökün. 15 dakika ağzı kapalı olarak demlendirin ve süzüp için. Özellikle balgamlı öksürüğe daha iyi gelir.

Diğer bir reçete ise kekik ve baldan gelir. Özellikle bronşit gibi üst solunum yolları sorunlarına çok iyi gelir. Bunun için 1 fincan kekik çayına 1 – 2 çay kaşığı bal katıp içebilirsiniz.

Eğer kış aylarında ve vücut direnciniz düşükse limonlu bir karışımla aynı zamanda vitamin takviyesi de yapmış olursunuz.

Bunun için orta boy limonu dört parçaya bölün. Bu parçalardan her birini bir gün de üzerine tuz ve karabiber atarak yiyin. Hem vücut direnciniz artacak hem de öksürüğünüz gidecek.

Eğer normal bir öksürükse klasik yöntem olarak bal ve ılık sütü karıştırıp için. Ancak bu karışıma normal şeker eklemeyin.

Eğer kronik öksürüğünüz varsa büyük boy siyah turp alın. Üst kısmını kesin ve içini oyun. Oyduğunuz yere bal dökün.

Sonra ilk başta kestiğiniz parçayı geri kapatın ve bu halde 1 gün bekletin. Sonra içindeki sıvıyı cam bir kaba aktarın günde bu sıvıdan 3 çorba kaşığı için yavaş yavaş öksürüğünüzün kaybolduğunu göreceksiniz.

Ayrıca bol bol su içmelisiniz ve mümkünse çamaşır suyu ve kokusundan uzak durmalısınız.

Yazar: Asu Yıldırım

Merhabalar Ben Asu, Moda tasarım 2.sınıf öğrencisiyim. Okuldan vakit buldukça kadın hayat sitesinde bir çok konuda makaleler yazmaktayım.

Dikkatini Çekebilir!

Saç Elektriklenmesine Bitkisel Çözümler

Kadınların en büyük şikayetlerinden birisi olan elektriklenen saçlar, istenmeyen bir durumdur. Özellikle duştan sonra elektriklenen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir