Anasayfa / Güzelleşelim / Makyajsız Olmaz / Pudra Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? Pudra Sürmenin Püf Noktaları

Pudra Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? Pudra Sürmenin Püf Noktaları

Pudra Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?
Mükemmel bir makyaj; güzelliğimizi ön plana çıkarmamıza yardımcı olmakla kalmıyor; yüzümüzdeki kusurları kapatmamıza da olanak tanıyor.
Bu yüzden de tüm kadınların makyaj yapmanın püf noktalarını en ince ayrıntısına kadar bilmesi gerekiyor.

Peki, makyaj ürünleri arasında olmazsa olmaz bir konuma sahip olan pudra alırken nelere dikkat etmeliyiz?

• Öncelikle pudranın fondötenin sabitlenmesini sağlayan bir malzeme olduğunu kabullenmeli, pudranın yüze renk vermek için üretilen bir makyaj malzemesi olduğu düşüncesinden bir an önce kurtulmalısınız!
Pudra; makyajın kalıcılığını arttıran, yüzün mat bir görünüme kavuşmasına aracılık eden yani makyajı tamamlayan bir ürün.

Özellikle yağlı bir cilt yapısı bulunan tüm bayanların krem, kapatıcı ya da fondöten kullandıktan sonra pudra kullanması gerekiyor.

• Satın aldığınız pudranın cilt tipiniz ile uyumlu olup olmadığını da satış danışmanlarından öğrenmeden ürünü satın almamalısınız.
Kuru ve yağlı ciltler için üretilen pudralar; farklı amaçlara hizmet ediyor. Yağlı bir cilde sahip olmanıza rağmen kuru ciltlere uygun bir pudra satın almanız; pudranın yüzünüzde kalıp gibi durmasına hatta pudranın yüzünüzden akmasına bile neden olabilir.

• Pudra seçerken cilt tipinizin yanı sıra cilt renginizi de göz önünde bulundurmalısınız.
Hemen hemen fondöten ile yakın bir renkte olan pudra kullanarak; yüzünüzde renk karmaşası yaşanmasının da önüne geçmiş olursunuz.

• Renkli pudra kullanmak yerine saydam pudra kullanarak; makyajınızın daha eksiksiz ve kusursuz görünmesini sağlayabilirsiniz. Unutmayın ki pudra kullanmaktaki amacınız, yüzünüzü matlaştırmak!
Peki; doğru pudrayı seçtikten sonra yüzünüze pudra sürerken nelere dikkat etmeniz gerekiyor?

Pudra Sürmenin Püf Noktaları

• Pudrayı fondötenden sonra yüzünüze sürecekseniz; fondöten sürdükten sonra 2-3 dakika beklemelisiniz. Böylelikle cildinizin fondöteni iyice emmesini garantileyebilirsiniz.

• Göz altınıza ve çizgilerinizin bulunduğu kısma pudra sürerken, miktarı mümkün olduğunca az tutmalısınız. Yoksa göz altı çizgilerinizin daha da belirginleşmesine neden olabilirsiniz.

• Pudra kullanırken; fırça kullanmanız pudranın yüzünüze eşit miktarda dağılımı açısından oldukça önemli! Lakin kullandığınız fırçanın kıllarının yumuşak, sıkı ve uzun olduğundan yani kaliteli bir fırça kullandığınızdan da emin olmalısınız.

Doğru pudra seçimi ve doğru pudra sürme teknikleri ile sizler de kusursuz bir görünüm elde edebilirsiniz. Bizden söylemesi…

Yazar: Yazar

Dikkatini Çekebilir!

Cilt Tipine Göre Allık Seçimi Nasıl Olmalı

Cilt Tipine Göre Allık Seçimi cildimizin daha canlı, daha güzel ve daha ışıl ışıl görünmesinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir