Anasayfa / Güzelleşelim / Saç Bakımı / Saç Açıcı Doğal Yöntemler, Evde Bitkisel Saç Açma Yöntemleri

Saç Açıcı Doğal Yöntemler, Evde Bitkisel Saç Açma Yöntemleri

Saçlarında değişiklik yapmak isteyen ama boyanın yıpratmasından çekinenler için bitkisel saç açma yöntemleri bulunmaktadır. Evinizdeki ürünleri kullanarak saçlarınıza farklılık katabilirsiniz.

Bu yöntemlerle açılan saçlarda aşırı renk değişimi olmadığından oldukça doğal görünüm oluşturuyorlar.

Bu yöntemlerle saçlarınızı 1 ya da 2 ton açmanız mümkündür. Daha fazla açmak isteyenler ne yazık ki kimyasal açıcılara yönelmek zorundadır.

Yazının devamında önerilen yöntemler ilk uygulamada sonuç vermeyebilirler. Doğal yollarla saç açmaya çalıştığımız için süreç yavaş ilerleyecektir. Bu yöntemler düzenli kullanımda etkili olmaktadırlar.

Papatya suyu en çok bilinen doğal saç açıcılardan biridir. Aktarlarda bulabileceğiniz kuru papatyalarla doğal, altın ışıltılı saçlara sahip olabilirsiniz.

Dilerseniz kendiniz topladığınız papatyaları kurutarak da kullanabilirsiniz. 2 bardak suya bir avuç papatya atarak suyun rengi sarı olana kadar bekleyin. Burada önemli bir noktaya dikkat edilmelidir.

Suyun turunculaşmadan süzülmesi gereklidir. Su hazır olduktan sonra saçlarınıza yedirin ve güneşte yaklaşık 1 saat kurutun. İstediğiniz tonu elde edene kadar iki günde bir tekrarlayın.

Bir bardak limon suyu ile bir litre suyu karıştırarak bir sprey şişesine doldurun. Islak saça bu karışımı sıkarak iyice yedirin ve yarım saat güneşte bekleyin.

Saçınız kuruduktan sonra yıkayın. Limonun saçınızı yıpratma ihtimaline karşı bakım maskesi uygulayın.

Biralar da saç açıcı fonksiyona sahiptir. Birayı sulandırmadan saçlarınıza uygulayın ve güneşte yarım saat kurutun. Kuruttuktan sonra saçlarınızı yıkayın.

Elma sirkesi de doğal saç açıcı kategorisindeki ürünlerden biridir. Durulama suyunda kullanacağınız birkaç damla elma sirkesi saçlarınızın rengini açmada yardımcı olacaktır.

Etkisini görebilmeniz için düzenli kullanılması gereklidir. Ayrıca kepeği azaltarak, saçların güçlenmesini sağlar. Sirke kokusu sizi rahatsız ediyorsa durulama suyuna lavanta yağı ekleyebilirsiniz.

Yarım bardak bal ile yarım bardak zeytinyağını iyice karıştırıp, sürülecek kıvama getirin. Saçınız ıslakken uygulamak istediğiniz bölümlere sürün.

Yarım saat bekledikten sonra saçlarınızı iyice durulayın. Bu karışım saçınızın rengini açarken, beslenmesini de sağlayacaktır.

Yazar: Asu Yıldırım

Merhabalar Ben Asu, Moda tasarım 2.sınıf öğrencisiyim. Okuldan vakit buldukça kadın hayat sitesinde bir çok konuda makaleler yazmaktayım.

Dikkatini Çekebilir!

Doğal Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

Çoğu kadın saçlarının hızlı uzamamasından şikayetçi olmaktadır. Saçın uzama süresi saçın yapısı ile alakalı bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir