Anasayfa / Şifalı Bitkiler / Saç Elektriklenmesine Bitkisel Çözümler

Saç Elektriklenmesine Bitkisel Çözümler

Kadınların en büyük şikayetlerinden birisi olan elektriklenen saçlar, istenmeyen bir durumdur. Özellikle duştan sonra elektriklenen saçlardan kurtulmanın en baştaki adımı saçınızı bolca nemlendirmeniz gerektiğidir. Kullanılan tarağın plastik olmaması saçtaki elektriklenme düzeyini azaltır.

Piyasada mevcut olan elektriklenmeyi azaltan şampuanlardan kullanmayı deneyin ve saçı yıkarken çok fazla karıştırmadan nazik bir şekilde yıkayın.

Sıcak fön, düzleştirici ve maşayı mümkün olduğunca az kullanmaya çalışın. Bunlar saça en çok zarar veren şeylerdir.

Bunların haricinde saç elektriklenmesine karşı evde basit bir şekilde hazırlayabileceğiniz birçok doğal karışımı sizlere sunuyoruz.

Bu karışımlardan size uygun olanı seçerek uygulamaya başladıktan sonra elektriklenme probleminizin azaldığını fark edeceksiniz.

Bitkisel Çözüm 1:

2 adet yumurta ve 4 yemek kaşığı zeytinyağı ile hazırlayacağınız maskeyi, saç diplerine ve tüm saça masaj yaparak yedirin.

Yaklaşık 15-20 dakika bekledikten sonra ılık suyla şampuanlayarak yıkama yapın. Bu maskeyi haftada bir uygulamanız gereklidir.

Bitkisel Çözüm 2:

¼ su bardağı mayonez, ¼ su bardağı bal, 2 yemek kaşığı zeytinyağı ve 4 damla lavanta yağını karıştırdıktan sonra saçlarınıza dipten uca doğru sürerek yarım saat bekletin.

Bu maskeyi 2 haftada bir kez olacak şekilde yaptığınız takdirde saçınızdaki elektriklenmenin azaldığını görebilirsiniz.

Bitkisel Çözüm 3:

8 damla tatlı badem yağı, 6 damla limon suyu, 4 yemek kaşığı elma sirkesi ve 1 yemek kaşığı balı bir kapta karıştırarak saçlarınıza sürün ve 20 dakika bekletin.

Yıkama aşamasında saçlarınızı iyice durulayın ve şampuan kullanın. Karışımı haftada bir uygulamanız yeterlidir.

Bitkisel Çözüm 4:

Bir su bardağı bira ve 1 tatlı kaşığı ile hazırlayacağınız karşımı tüm saça yedirerek yarım saat kadar bekletin.

Bira içerdiği bitkisel proteinler ile saçı güçlendirerek elektriklenmesini azaltır ve saçlara hacim kazandırır. Bu karışımı da 2 haftada bir olacak şekilde uygulayabilirsiniz.

Yazar: Asu Yıldırım

Merhabalar Ben Asu, Moda tasarım 2.sınıf öğrencisiyim. Okuldan vakit buldukça kadın hayat sitesinde bir çok konuda makaleler yazmaktayım.

Dikkatini Çekebilir!

Midedeki Hazımsızlık Nasıl Giderilir

Hazımsızlık maalesef zaman zaman herkesin başına gelebilen ve tekrarlarsa önlem alınması gereken bir konudur. Bazı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir