Anasayfa / Güzelleşelim / Saç Rengini Açmanın Doğal Yolları Nelerdir?

Saç Rengini Açmanın Doğal Yolları Nelerdir?

Saç Rengini Açmanın Doğal Yöntemleri
Açık renk saça sahip olmak ve sürekli saç renklerini değiştirmek kadınların en çok sevdiği uğraşlarından biridir. Fakat kuaförlerde kozmetik ve kimyasal maddeler ile saç rengini sürekli açtırmak saça ciddi zarar vereceği için doğal yollara saç rengini açma yöntemleri geliştirilmiştir.

Limon

Saç rengini açmanın bilinen ve en çok kullanılan yöntemlerinden biridir limon ve doğal bir renk açıcı olarak kullanılmaktadır.

Islak saça limon suyu uygulayıp yaklaşık olarak 20 dakika boyunca bekleyelim ve ardından durulayalım.

Aynı zamanda yazın güneş ışığı altında saça limon suyu sürmek açıcı etkiyi oldukça arttırmaktadır.

Karbonat

Saçlara uygulanan doğal açıcı yöntemlerden biri olan karbonatı banyo yaptığımız zaman ıslak saçımıza uygulayabiliriz.

Saçımıza serptiğimiz karbonatı bir süre ovaladıktan sonra ılık su ile durulayalım. Dönemsel olarak tekrar ettiğimiz zaman saçımızdaki renk değişimi ciddi olarak gözlemlenecektir.

C Vitamini

Bedenimizin günlük ihtiyacında önemli bir rol oynayan c vitamini aynı zamanda saçlarımız içinde oldukça faydalı ve renk açıcıdır.

Saçımızın gürlüğüne ve uzunluğuna göre değişmekle birlikte yaklaşık olarak 5 yada 10 adet C vitamini kapsülünü ezerek şampuanımıza ilave edelim ve saçlarımızı yıkayalım.

Bu karışım ile saçlarımızı yıkamaya devam edersek kısa zamanda saç rengimizin açıldığı görülecektir.

Siyah Çay

Sabah, öğle, akşam.. Her daim vazgeçilmezimiz olan siyah çay, güzelleşmek isteyenlerin derdine derman oluyor ve özellikle içerisinde yer alan tannik asit sayesinde saç rengini doğal olarak açıyor.  üç yemek kaşığı çayı demledikten sonra saçınıza uygulayın ve yarım saat bekleyin. Ardından durulayın.

Bal

En etkili doğal saç rengi açma yöntemlerinden birisi ise, baldır! Saf su ile balı karıştırın ve saçınıza uygulayın yarım saat boyunca öylece kalsın. Ardından saçınızı durulayın.  Müthiş bir etkiye sahip olduğunu görünce şaşıracaksınız.

Doğal Saç Rengi Açma Videolu anlatım

Yazar: Asu Yıldırım

Merhabalar Ben Asu, Moda tasarım 2.sınıf öğrencisiyim. Okuldan vakit buldukça kadın hayat sitesinde bir çok konuda makaleler yazmaktayım.

Dikkatini Çekebilir!

Capilex Tüy Azaltıcı Nasıl Kullanılır?

Capilex Tüy Azaltıcı Krem Bacaklarınızda, kollarınızda ya da vücudunuzun diğer bölgelerinde bulunan tüylerden en kısa …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir