Anasayfa / Şifalı Bitkiler / Saç Uzatan Yağlar, Bitkiler ve Kremler

Saç Uzatan Yağlar, Bitkiler ve Kremler

Saç Uzatan Yağlar
Hint Yağı: Saç için en yararlı E vitaminin bulunduğu, protein ve saçiçin en faydalı mineraller bakımından en zengin olan yağların en başında Hint yağı gelmektedir.

Zeytinyağı: Saçın nemlenmesini sağlayan yağlardan zeytinyağı, saçın uzamasında önemli etken olan E vitamini açısından çok zengindir.

Antioksidana etksi, saç derisinde oluşabilen kepek, aşırı kuruma ya da kaşıntı gibi durumları önler ve bu sayede saç telini kaplayan koruyucu oluşmasını sağlar.

Susam Yağı: İçeriğinde bulunan güçlü E vitamini etkisiyle saç derisinin canlanmasını sağlayarak sağlıklı bir biçimde saç uzamasını sağlayan yağlardan biridir. Kepeklenme sorunu için de kullanılabilinir.

Argan Yağı: Saç derisinin nemlenmesini ve saç kuruluğunu önleyen en önemli yağlardan biri de argan yağıdır.

Saçta oluşan kurumaları önlemesiyle kırıkların ve kırılmaların da en önemli önleyicisi olur, bu sayede de saçların sağlıklı uzamasını sağlar.

Saç Uzatan Bitkiler

Biberiye: Saç köklerinin sağlamlaşmasını ve saçların canlanmasını sağlayan en önemli bitkilerin başında biberiye gelmektedir.

Papatya: Saçıın ve saç derisinin enfeksiyonlardan korunmasını ve bu sayede çok daha sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlayn bitkilerden biri de papatyadır.

Saçta oluşabilen kepeklenme için de papatya kullanılabilmektedir.

Jojoba: Jojoba bitkisinden elde edilecek jojoba yağı saç uzamasında kullanılan en etkili bitkilerden biridir. Saç uzamasını sağlayan vücudun ürettiği yağa en yakın yağ, jojoba yağıdır.

Saç Uzatan Kremler

Saç uzamasının kremlerle desteklenmesi istendiğinde, birçok kozmetik ürün satışı yapılan yerlerden ya da eczanelerden destek alınmalıdır.

Burada önemli olan alınacak kremin içeriğinde etken olacak maddeleri bilmektir.

Alınacak kremin içeriğinde; B kompleks vitaminlerinin, A ve C vitamini içeren multivitamin destekli ürünlerin tercih edilmesine önem verilmelidir.

Yazar: Asu Yıldırım

Merhabalar Ben Asu, Moda tasarım 2.sınıf öğrencisiyim. Okuldan vakit buldukça kadın hayat sitesinde bir çok konuda makaleler yazmaktayım.

Dikkatini Çekebilir!

Saç Elektriklenmesine Bitkisel Çözümler

Kadınların en büyük şikayetlerinden birisi olan elektriklenen saçlar, istenmeyen bir durumdur. Özellikle duştan sonra elektriklenen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir