Anasayfa / Şifalı Bitkiler / Selülit Kürü İbrahim Saraçoğlu Tarifi

Selülit Kürü İbrahim Saraçoğlu Tarifi

Bayanların en büyük korkulu rüyalarından biri de selülit oluşumu ve bu sorunun giderilememesidir. Ancak İbrahim saraçoğlu’nun doğal karşımlarla oluşturduğu kürü sayesinde, selülitlerin en etkili biçimde yok olduğu gözlemlenmiştir.

İbrahim Saraçoğlu’nun selülit tedavisi için sunduğu kür, lahan kürü olarak bilinmektedir. 3 hafta boyunca lahan kürünün uygulanması, selülitlerin yok olmasını sağlamaktadır.

Kürün uygulanması sadece selülitleri gidermekle kalmayacak, aynı zamanda biriken toksinlerin atılmasını sağlayarak kanser önleyici olmasını ve kan dolaşımının düzenlenmesiyle vücudun canlanmasını sağlayacak.

Selülit İçin Lahana Kürü

4 adet beyaz lahana yaprağı, kaynatılmış yaım litre suya atılır ve kısık ateşe getirilerek, tencerenin ağzı kapalı olacak biçimde 15 dakika pişirilir.

Kaynatılmış lahan çıkarılarak bir sürahiye boşaltılır. Aç ya da tok karna, sabahları bir su bardağı ve akşamları bir su bardağı olmak üzere günde 2 defa içilir. Bu uygulama, toplamda 3 gün yapılır.

3 gün uygulanan Lahana Kürü’ne 3 gün ara verilir ve sonrasında tekrar 3 gün boyunca aynı şekikde uygulanır. Bu şekilde, toplam 21 gün edecek biçimde kür tamamlanır.

21 günlük kür uygulamasından sonra da yine 21 gün ara verilir. 21 gün verilen arasonrasında; sadece haftada bir kez olacak biçimde sabah ve akşam; aç yada tok karna 1 su bardağı içilip, selülitler yok olana kadar küre devam edilmelidir. Küre ne kadar devam edileceği selülitlerin yok olma sürecine bağlıdır.

Yapılan kürde lahana suyunun tadını beğenmeyenlerin, suya herhangi bir tatlandırıcı ya da damak zevkine iyi gelecek bir tadı eklemesi kesinlikle yasaktır.

21 gün üsrecek kür ihtiyacı bir seferde lahanın kaynatılmasıyla değil, her gün taze olacak biçimde hazırlanmalı ve taze olarak tüketilmelidir.

Yazar: Asu Yıldırım

Merhabalar Ben Asu, Moda tasarım 2.sınıf öğrencisiyim. Okuldan vakit buldukça kadın hayat sitesinde bir çok konuda makaleler yazmaktayım.

Dikkatini Çekebilir!

Saç Elektriklenmesine Bitkisel Çözümler

Kadınların en büyük şikayetlerinden birisi olan elektriklenen saçlar, istenmeyen bir durumdur. Özellikle duştan sonra elektriklenen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir