Anasayfa / Şifalı Bitkiler / Sivilceler İçin Bitkisel Karışımlar

Sivilceler İçin Bitkisel Karışımlar

Zaman zaman herkes stres, sağlıksız beslenme veya kullanılan kozmetik ürünlerinin cildin yağ dengesini bozma gibi sebeplerle sivilce sorununu yaşar. Evde yapılan doğal maskelerle sivilcelerin üstesinden gelmek çok kolay. Hem de bu maskeler için kullanılan malzemeler, her evde bulunan, her gün kullanılan malzemeler…

Limon Suyu Maskesi

Limon suyu ile sivilcelerin üstesinden gelecek bir maske için ihtiyacınız olan malzemeler: Bir limonun suyu, bir tatlı kaşığı kil, iki adet aspirin.

Bu malzemeleri bir kapta karıştırın. Aspirinin iyice eridiğinden ve karıştığından emin olun. Karışım hazırlandıktan sonra yüzünüze sürerek, kil iyice kuruyuncaya kadar bekleyin.

Daha sonra yüzünüzü ılık suyla, fazla bastırmadan yıkayın. Bu maskeyi düzenli olarak haftada üç kez uyguladığınızda, bir aylık kullanımla cildinizde sivilcelerden eser kalmadığını ve cildinizin daha sağlıklı bir görünüme kavuştuğunu fark edeceksiniz.

 Karbonat ve Sirkeli Maske

Elma sirkesi cilde pek çok yarar sağlıyor. Cildin yağ dengesini düzenleyen elma sirkesi, sivilceleri hatta sivilce izlerini yok etme konusunda oldukça başarılı bir ürün.

Bu maskeyi hazırlamak için bir çorba kaşığı elma sirkesi ve bir çay kaşığı karbonat yeterli. Sirke ve karbonatı iyice karıştırarak, yüzünüze sürün.

Eğer çok hassas bir cildiniz varsa, maskeyi sadece sivilcelerin üzerine sürmeniz tavsiye edilir. Maske yüzünüzde tamamen kuruduktan sonra ılık suyla yıkayın.

Ardından yumuşak bir nemlendirici uygulayın. Bu maskeyi haftada iki kez uygulamak, sivilceleri kurutacaktır.

 Çilek ve Esmer Şekerli Maske

Çilek, sivilceler için bir hayli etkili bir meyve. Bu maske için püre haline getirdiğiniz çileği, biraz bal ve bir çay kaşığı esmer şekerle karıştırıp, yüzünüze uygulayın.

Bu maske de diğerleri gibi haftada iki veya üç kez uygulanıyor. Bu sürenin sorunda, cildinizdeki iyileşmeyi kendiniz fark edeceksiniz.

Yazar: Asu Yıldırım

Merhabalar Ben Asu, Moda tasarım 2.sınıf öğrencisiyim. Okuldan vakit buldukça kadın hayat sitesinde bir çok konuda makaleler yazmaktayım.

Dikkatini Çekebilir!

Midedeki Hazımsızlık Nasıl Giderilir

Hazımsızlık maalesef zaman zaman herkesin başına gelebilen ve tekrarlarsa önlem alınması gereken bir konudur. Bazı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir