Anasayfa / Şifalı Bitkiler / Soğan Suyu Kürü Zayıflatır mı?

Soğan Suyu Kürü Zayıflatır mı?

Vücuttaki fazla suyun ve ödemin dışarı atılmasını sağlaması nedeniyle zayıflamak isteyenlerin en sık başvurdukları yöntem haline gelen soğan suyu kürü, kısa zamanda etkisini göstermektedir.

15 günlük sürelerde ve yılda 2 – 3 kez uygulanabilen soğan suyu kürü, sağlık ve hızlı bir şekilde zayıflamayı sağlamaktadır Yağ yakıcı etkisi nedeniyle bölgesel olarak zayıflamak isteyenler için de etkili bir çözüm olan soğan suyu kürü, hazırlanışının kolay olması nedeniyle de çok fazla tercih edilmektedir.

Beyaz kuru soğan kullanılarak hazırlanan soğan suyunun zayıflatmak dışında da sağlık üzerinde pek çok olumlu etkisi bulunmaktadır.

Soğan suyu kürünün uygulanması sırasında; soğan suyunun günlük olarak hazırlanması ve en fazla 72 saat içerisinde tüketilmesi gerekmektedir.

Soğan Suyu Kürüne Ne Zaman Başlanır?

Yaz aylarının yaklaştığı şu günlerde kilo vermek amacıyla çeşitli yöntemlere başvuranların sayısının da arttığı görülüyor.

Kilo vermekte en etkili yöntemlerden biri olan soğan suyu kürü ile haftada beş kiloya kadar kilo vermek mümkün.

Soğan suyu kürüne başlamak için mutlaka bir tarih beklemeye gerek olmamakla birlikte; kadınlarda adet bitiminin üzerinden 7 gün geçmesiyle zayıflamak için en uygun döneme girilmektedir.

Bu bilgiyi göz önünde bulundurarak, adetin bitiminden 7 gün sonra soğan suyu kürüne başlamak kilo vermenin de hızlanması ve kürün daha etkili olması anlamına gelecektir.

Soğan suyu kürünün; 15 ya da 21 gün süreyle uygulanması önerilmektedir ve kürün uygulanması sırasında her öğle ve akşam yemeğinden 15 – 20 dakika önce bir bardak soğan suyu içilmelidir.

Soğan Suyu Kürü Nasıl Hazırlanır?

Soğan suyu hazırlamak için; bir adet orta boy beyaz kuru soğan kullanılmaktadır. Soğan kabuğuyla birlikte kullanılacağından hazırlamadan önce iyice yıkanıp sirkeli suda bekletilerek dezenfekte olması sağlanmalıdır.

Dezenfekte edilen kuru soğan 4-5 parçaya bölünerek kaynamakta olan 2 bardak suyun içine atılır ve kapağı kapatılarak 5 dakika kaynatılır. Elde edilen soğan suyu ılık olarak tüketilmelidir.

Yazar: Asu Yıldırım

Merhabalar Ben Asu, Moda tasarım 2.sınıf öğrencisiyim. Okuldan vakit buldukça kadın hayat sitesinde bir çok konuda makaleler yazmaktayım.

Dikkatini Çekebilir!

Saç Elektriklenmesine Bitkisel Çözümler

Kadınların en büyük şikayetlerinden birisi olan elektriklenen saçlar, istenmeyen bir durumdur. Özellikle duştan sonra elektriklenen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir