Anasayfa / Giyim / Spor Giyim Önerileri

Spor Giyim Önerileri

Bizi her zaman iyi hissettiren, ruh halimizi şekillendiren giyim tarzlarımız, dışarıda kendimizin farkında olmasını ve başkalarının da ön yargı alanında şekillenmemizi sağlar.

Bundan dolayı da giyim tarzlarımız ne olursa olsun buna uygun seçenekleri günümüz modasına adapte etmek gerekiyor. Özellikle spor giyim tarzları hususlarında da aynı durumların söz konusu olduğu unutulmamalıdır.

Spor tarzı giyim türlerinde her zaman spora gitme gayesi olmaz. Örneğin kahve içmek için bir kafeye gidebilir ya da hafta sonundaki tatilinizi yine spor giyim üzerinden yola çıkararak geçirmeniz mümkündür.

Önemli olan ne yapılması ve yapılmaması gerektiğine biraz dikkat etmeye yönelmek olmalıdır.

Renk uyumu herşeye olduğu gibi spor tarzında da önemlidir. Bunun içinde enerjik yapıyı açığa çıkaran canlı renkleri kullanmak, spor giyim tarzında tercih edilmesi gereken noktalar arasındadır.

Çeşitli spor ayakkabı modelleri seçebilir ve bunu kıyafetlerinize uygun renk kombinesi ile ayarlayabilirsiniz. Ama casual türü ayakkabı türlerini de bunun için seçebilmeniz mümkündür.

Normalde klasik saatler spor giyim tarzında pek gitmez. Spor tercihlerinde genelde plastik kayışlı ya da diğer türdeki kordonlu saatleri tercih edebilirsiniz.

Saat takma konusunda tercihleriniz çoktur. Ama mutlaka kıyafetlerinize oranlar çok farklı renklerde ve tarzlarda olmasına da özen göstermenizde yarar varır.

Spor giyim her zaman canlı görünümü temsil eder. Bundan dolayı da parfüm tercihlerinizi buna göre yaparak, hafif kokulu ve yumuşak tonlarındaki parfüm tercihleri yapılmalıdır.

Üzerinize giyeceğiniz mont ve içinize giyeceğiniz uygun bir tişört kombini de kış aylarında size oldukça farklı görüntü sağlayabilir. Kendinizi rahat hissedeceğiniz fakat dışarıya da olumlu mesaj veren canlılığı spor tarzında her zaman yakalamaya özen göstermelisiniz.

Genel anlamda her zaman kişiliğinizi renkli ve canlı gösteren ve aynı zamanda hareket katan spor giyimler size iyi bir havayı katarak, etkileyici görünmenizi de sağlayacaktır.

Yazar: Asu Yıldırım

Merhabalar Ben Asu, Moda tasarım 2.sınıf öğrencisiyim. Okuldan vakit buldukça kadın hayat sitesinde bir çok konuda makaleler yazmaktayım.

Dikkatini Çekebilir!

Tayt Nasıl Giyilir?

Tayt günümüz modasının önemli parçalarından ve destekleyici unsurlarından bir tanesi olmaktadır. Özellikle sokaklarda da giyinerek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir