Anasayfa / Yaşama Dair / Tasarruflu Isınmanın Yolları

Tasarruflu Isınmanın Yolları

Kış aylarının en korku dolu hususlarından bir tanesi ısınma ve ısınmayla beraber gelen faturalar olmaktadır. Elbette ki faturalarınızı düşürme ve tüm kış boyunca en iyi şekilde ısınma imkanlarını bulunuyor.

Bunun için tasarruflu ısınma yollarını sizler için hazırlayarak, kışı en ekonomik şekilde geçirme yolunu da böylelikle görebilirsiniz.

Tasarruflu Isınmanın Yolları

Isınma modeliniz eğer ki doğalgaz üzerinden se mutlaka akıllı sisteme sahip kombi kullanmaya özen göstermelisiniz.

Ayarlanabilir kombi size eve gelmeden önce dilediğiniz vakite göre ayarlamanızı yaparak, evin siz gelmeden yarım saat ya da 1 saat öncesinden ısınmanıza olanak verir.

Kombiyi kapatmak her zaman doğru eylem değildir. Bundan dolayı da evden çıkıyorsanız en doğru seçenek kombiyi en düşük seviyesine kadar kısmak olmalıdır. Bu ısınma hususunda en etkili tasarruf yollarından bir tanesidir.

Evde eğer ki spor yapıyorsanız ya da başka işler ile uğraşıyorsanız, bedeniniz burada bir eylem hareketliliğine sahip olacaktır. Evde iş yaparken, kombiyi düşürmeniz, ısı dengesinin korunmasına olanak verecektir.

Uyku haline geçtiğinizde yorgan ve battaniye sereceğiniz için ısı derecesini düşürerek, geceyi yine üşütmeden sabit bir sıcaklıkta geçirebilirsiniz

Kapı aralıkları ve pencere aralıklarını mümkün olduğunda yama yapmak ya da soğuğu engelleyen bantlar kullanmak, size ısı konusunda daha uzun süreli bir dayanım sağlayacaktır.

Mutlaka kombilerinizin ve peteklerinizin her yıl kış başlamadan önce bakımlarını yaptırın. Kombi ve petek bakımlarının düzenli olması, sistemin doğru çalışması ve verimin daha akıcı olmasını sağlar.

Eğer ki bakım yaptırılmazsa peteklerin iç kısımlarında tıkanmalar meydana gelir ve petekler istenilen ısı verimini de sağlayamadan size fazla fatura yansıtır.

Önemli olan dikkatli ve özenli bir kullanımdır. Böylece cebinize uygun olarak koruma sağlayabilirsiniz.

Yazar: Asu Yıldırım

Merhabalar Ben Asu, Moda tasarım 2.sınıf öğrencisiyim. Okuldan vakit buldukça kadın hayat sitesinde bir çok konuda makaleler yazmaktayım.

Dikkatini Çekebilir!

Evlilik Yüzüğü Hangi Parmağa Takılır?

Evlilik Yüzüğü Hangi Parmağa Takılır Neden? Çiftler arasındaki sevgi, saygı ve sadakati sembolize eden evlilik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir